Wybielanie zębów u dentysty

Wybielanie zębów

Kawa, herbata, papierosy, a także inne czynniki powodują przebarwienia i powstawanie osadów na zębach. Czasem jednak ich ciemniejszy odcień jest uwarunkowany genetycznie. Niezależnie od tego, z jakich przyczyn chcesz rozjaśnić zęby, warto najpierw dowiedzieć się, na czym polega wybielanie zębów i dlaczego zabieg ten należy przeprowadzić w gabinecie dentystycznym.

wybielanie-laserowe-warszawa

Krok pierwszy: wywiad

W niektórych przypadkach zabieg wybielania zębów jest niewskazany lub niemożliwy. Dlatego na początku stomatolog robi wywiad i bada jamę ustną, a następnie ocenia, czy może przeprowadzić kurację. Jednym z najczęstszych przeciwwskazań do wykonania zabiegu jest próchnica, paradontoza czy stan zapalny dziąseł. Jeśli żel wybielający przeniknie w głąb zęba — np. przez ubytek próchniczy, nieszczelne wypełnienie — może wywołać silny ból i nasilić nadwrażliwość. Wybielania nie zalecamy także u kobiet w ciąży i karmiących lub gdy pacjent ma uczulenie na substancje zawarte w środkach wybielających. Zabiegu nie przeprowadzamy również u osób poniżej 16 roku życia.

 

Przykładowe przeciwwskazania do wybielania zębów:

 • próchnica zębów
 • choroby przyzębia
 • paradontoza
 • nadwrażliwość zębów
 • odsłonięte korzenie zębowe
 • ciąża i karmienie piersią
 • alergia na środki zawarte w żelu wybielającym
 • stan zapalny w jamie ustnej (dopóki go nie zostanie wyleczymy)
 • przyjmowanie niektórych leków
 • zabiegi chirurgiczne, które były wykonywane w ostatnim czasie
 • noszenie aparatu ortodontycznego (zabieg można wykonać min. 6 miesięcy po zdjęciu aparatu)
 • ogólne osłabienie organizmu i układu odpornościowego

Dlaczego wybielanie zębów powinno być wykonywane przez stomatologa? Chociażby z uwagi na powyższe przeciwwskazania. Czasem zmiany na zębach są niewidoczne gołym okiem i dopiero po wykonaniu odpowiednich badań lekarz jest w stanie ocenić, czy zabieg będzie możliwy do zrealizowania i nie zaszkodzi Twojemu zdrowiu.

 

wybielanie-zebow-warszawa-impladent

Krok drugi: higienizacja

Jeśli to konieczne, to przed rozpoczęciem wybielania dentysta zaleci higienizację zębów, czyli skaling i piaskowanie. Są to zabiegi usuwające osad nazębny i kamień, których obecność w jamie ustnej uniemożliwia równomierne rozjaśnienie płytki. Higienizację wykonuje się kilka dni przed kuracją wybielającą.

higienizacja-zebow-warszawa

Krok trzeci: wybielanie zębów

Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym jest przeprowadzane kilkoma metodami, które można podzielić na dwa rodzaje — gabinetową oraz domową (nazywaną także nakładkową). Na czym one polegają i jakie dają efekty?

Metody wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym

Metoda Beyond

Wybielanie zębów z użyciem systemu Beyond to aktualnie najpopularniejsza metoda stosowana przez dentystów na całym świecie. Pozwala uzyskać średnie rozjaśnienie koloru do nawet 8 odcieni. Polega ona na tym, że stomatolog nakłada na zęby żel wybielający, który aktywuje się za pomocą zimnego światła emitowanego przez lampę Beyond. Kuracja usuwa silne przebarwienia zarówno na powierzchni zębów, jak i wewnątrz zębiny. Cały zabieg trwa niecałą godzinę, jest jednorazowy i całkowicie bezpieczny, jednak u niektórych osób może powodować nadwrażliwość podczas wybielania.

Metoda Prevdent

Prevdent to innowacyjny system wybielający zęby i wzmacniający szkliwo jednocześnie. W trakcie zabiegu dentysta nakłada na powierzchnię zębów specjalny preparat w formie aktywnej pianki, którego działanie wspomagamy naświetlaniem specjalną lampą. Metoda jest w 100% naturalna i bezpieczna, ponieważ Prevdent zawiera nano-hydroksyapatyt, będący głównym składnikiem szkliwa. Związek ten docelowo mineralizuje powierzchnię zębów i redukuje ich nadwrażliwość w trakcie zabiegu. Właśnie dlatego metoda ta jest rekomendowana u osób odczuwających ból w kontakcie z zimnym, ciepłym czy kwaśnym. Jest to zabieg jednorazowy, trwający ok. 1,5 godziny.

prevdent-efekty-warszawa

Wybielanie zębów metodą nakładkową (domową)

Jak wygląda wybielanie zębów metodą domową? Otóż najpierw stomatolog tworzy nakładki na podstawie wycisku, który pobieramy podczas pierwszej wizyty, a następnie pokazuje, w jaki sposób należy z nich korzystać. W większości przypadków polega to na tym, że nakładki wypełnia się żelem wybielającym. Potem umieszczamy je na zębach i nosimy kilka godzin. Zabieg powtarzamy codziennie przez około 2 tygodnie.

Krok czwarty: utrzymanie efektu wybielania

Efekty wybielania zębów utrzymują się około 3 lat. Jednak warto pamiętać, że czas ten może być różny w zależności od tego, jaką metodą rozjaśniano zęby oraz w jaki sposób o nie dbano po zabiegu. Warto jednak podkreślić, że proces zmiany odcienia zębów można w znacznym stopniu spowolnić, stosując się do zaleceń stomatologa. Biała dieta, korzystanie z past wybielających, unikanie napojów i potraw powodujących przebarwienia (kawa, herbata, czerwone owoce i warzywa) – to tylko kilka ze sposobów, dzięki którym utrzymasz śnieżnobiały uśmiech dłużej.

Ważne! Kurację wybielającą można powtórzyć, jednak każdy tego typu zabieg skonsultuj wcześniej z dentystą, ponieważ zbyt częste wybielanie może zwiększyć nadwrażliwość zębów i osłabić szkliwo.

efekty-wybielania-zebow-warszawa-impladent

 

Zapraszamy do naszej kliniki w Warszawie. Zadzwoń i zarezerwuj termin +48 502 380 390.

Wszystkie powyższe zabiegi wykonujemy w naszej klinice.

Są one bezpieczne, bezbolesne, a efekty widoczne już po niecałej godzinie – w przypadku wybielania zębów metodą gabinetową, lub po kilku dniach (metoda nakładkowa). Przed kuracją należy się umówić na wizytę konsultacyjną, aby ocenić możliwość wykonania zabiegu.

Skontaktuj się z nami:


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest "IMPLADENT" Sp.J. D.Niesiobędzki z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
  NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

  Dzięki https://grawkosci.com. za pomoc w podjęciu szybkich decyzji :)

  Impladent na Żytniej

  ul. Żytnia 16 lok. G (parter)
  01-014 Warszawa
  e-mail: impladent@impladent.pl

   
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: nieczynne
  niedziela: nieczynne

   

  Impladent na Banderii

  ul. Banderii 4 lok. U3
  wejście od ul. Obozowej (parter)
  01-164 Warszawa
  e-mail: banderii@impladent.pl
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: nieczynne
  niedziela: nieczynne

   

   Masz Pytania? Napisz do nas!   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
   NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Masz Pytania? Napisz do nas!    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
    NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Internetowy sklep ze sterydami https://sterydysklep.com/ zapewnia wygodną platformę do zakupu leków zwiększających wydajność.

    Ein zuverlässiger Steroid Shop in Deutschland - https://shop-steroide24.com