Licówki

LICÓWKI CERAMICZNE

licówki ceramiczne

Licówki ceramiczne i korony to szybkie i widoczne efekty, które dzięki materiałom z jakich zostały wykonane, gwarantują naturalny wygląd i pewność, że w każdym oświetleniu zachowają wszystkie właściwości naturalnych zębów. Licówki wykonane z korony pełno ceramicznej zapewniają naturalną opalescencję i fluorescencję oraz idealny wygląd, przy niedużej ingerencji w tkanki zęba.

Coraz szybsze tempo życia, pogoń za sukcesem, chęć zrobienia kariery czy zdobycia sławy to nasza codzienność. Pomożemy Ci w wykreowaniu wizerunku człowieka sukcesu. Młody wygląd, bogactwo, elegancja, olśniewający uśmiech to cechy charakterystyczne człowieka sukcesu. Z pomocą przychodzi nowoczesna stomatologia, która oferuje dziś niezwykle szeroką gamę możliwości.

Jak wiadomo piękny, śnieżnobiały uśmiech jest nieodzownym elementem sukcesu nie tylko w show-biznesie, ale także tam, gdzie liczy się nienaganny wygląd. Nowoczesne metody wybielania zębów, a także wysokiej jakości materiały używane do wypełnień oraz najnowsze rozwiązania protetyczne gwarantują możliwość zmiany kształtu i koloru zębów już na przestrzeni kilku miesięcy.

Rodzaje licówek

W zależności od rodzaju preparacji, wymogów kolorystycznych, wynikających z przebarwienia zęba oraz sytuacji zgryzowej można wykonać licówki ceramiczne Press z ceramiki prasowej, wypalanej warstwowo na powielonym modelu z masy oraz licówki z podbudową cyrkonową lub z aluminy.Wybór zależy od indywidualnej sytuacji zgryzowej pacjenta, jednak ostateczną decyzję podejmuje lekarz prowadzący.Pojęcie estetyki jest bardzo indywidualne i ostateczny efekt kosmetyczny powinien być zaakceptowany nie tylko przez lekarza, ale przede wszystkim przez Pacjenta.

Ważne jest, aby wspólnie z technikiem ustalić metodę wykonania uzupełnienia, przedstawić możliwości techniczne i estetyczne uwarunkowane indywidualną sytuacją zgryzową Pacjenta. Należy pamiętać, że oprócz sytuacji w jamie ustnej, ważnym elementem doboru koloru i kształtu licówki jest karnacja, wiek i osobowość. W Klinice Impladent w Warszawie dbamy o to, aby nasi pacjenci otrzymali uzębienie, które będzie do nich w 100% dopasowane.
Zastosowanie licówek umożliwia wprowadzenie wielu zmian w kształcie, długości i kolorze zębów, dzięki czemu można widocznie poprawić ogólną estetykę uzębienia.

Trzeba jednak pamiętać, że odbudowa pojedynczego zęba sprawia bardzo duże trudności, ponieważ efekt końcowy zdeterminowany jest podobieństwem do naturalnych zębów sąsiednich, posiadających indywidualną charakterystykę koloru i powierzchni szkliwa. Licówki, jako estetyczne uzupełnienia stałe, mają za zadanie imitować naturalne zęby, które w swojej strukturze zawierają bardzo dużo szczegółów anatomicznych, przebarwień oraz transmitują różne efekty świetlne i kolorystyczne, uzależnione od grubości szkliwa i wieku zęba.

Ząb bogaty w szczegóły anatomiczne wymaga dokładnej obserwacji i analizy, tak, aby jak najdokładniej odwzorować sąsiednie powierzchnie licowe. Do uzyskania w pełni indywidualnego odwzorowania zęba sąsiadującego niezbędna jest bliska współpraca z technikiem. Fotografia cyfrowa może być jednym z elementów wspierającym przekaz informacji pomiędzy gabinetem, a pracownią protetyczną. Umiejętność odwzorowania przez technika szczegółów zęba ze zdjęcia umożliwia osiągnięcie finalnego efektu, niemniej jednak bardzo częstym wymogiem jest obecność pacjenta w laboratorium protetycznym. Licówki ceramiczne mogą być mocowane na wszystkich zębach. Wskazane jest jednak, aby stosować licówki głównie w odcinku przednim górnego i dolnego łuku zębowego.

Zastosowanie licówek pełnoceramicznych

 • zmiana kształtu zębów
 • zmiana długości koron zbyt krótkich lub starych
 • w pourazowych ubytkach brzegów siecznych z niewielkim odsłonięciem zębiny
 • w sytuacji zębów przebarwionych (polekowych, po leczeniu kanałowym, przebarwień uwarunkowanych wiekiem oraz przebarwień tetracyklinowych)
 • nieestetycznych wypełnień na powierzchniach licowych
 • obecności diastemy lub zmiany położenia zębów (korekta niewielkiej rotacji zębów)
 • zęby stożkowe (soplowe)
 • genetycznie lub rozwojowo uwarunkowanych dysplazji zębów (amelogenesis imperfecta, hipoplazje szkliwa)

Licówki niezwykle często wykorzystywane są, jako efektywna metoda leczenia w przypadkach translokacji zębów, np. zmiany kolejności ustawienia łuku kła i pierwszego przedtrzonowca oraz w przypadku braku zawiązków zębów siecznych bocznych górnych. Dzięki zastosowaniu licówek można odzyskać przyjęty dla danej grupy zębów naturalny kształt i zamknąć przestrzenie między-zębowe.

Zalety

Zaletą tego rozwiązania protetycznego jest oszczędna redukcja tkanek zęba, która wynosi od 17 do 30% na powierzchni licowej. Oczywiście sposób preparacji zęba uzależniony jest od indywidualnej sytuacji uzębienia Pacjenta. Licówki ceramiczne są atrakcyjną alternatywą dla koron, ponieważ charakteryzuje je duża odporność na ścieranie, a także zapewniają bardzo dobry efekt estetyczny i bio-neutralność materiału z jakiego są wykonane. Do uzyskania najlepszego efektu potrzebna jest doskonała komunikacja pomiędzy lekarzem, Pacjentem oraz samym technikiem, która powinna polegać na obopólnym zrozumieniu możliwości oraz ograniczeń. Z wieloletniego doświadczenia protetycznego wiemy, że w przypadku licówek najlepiej jest pracować bezpośrednio z Pacjentem, a tylko w przypadku gdy jest to fizycznie niemożliwe wykorzystuje się precyzyjną dokumentację fotograficzną.Niestety nie w każdym przypadku istnieje możliwość zastosowania licówek.

Przeciwskazania

 • niektóre zaburzenia okluzyjne
 • parafunkcje zgryzowe i niezwarciowe, takie jak szkodliwe nawyki powodujące zbyt duże naciski na uzupełnienia (obgryzanie paznokci, bruksizm)
 • Pacjent nie potrafiący utrzymać właściwej higieny jamy ustnej

Skontaktuj się z nami:


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest "IMPLADENT" Sp.J. D.Niesiobędzki z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
  NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

  Impladent na Żytniej

  ul. Żytnia 16 lok. G (parter)
  01-014 Warszawa
  e-mail: impladent@impladent.pl

   
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: nieczynne
  niedziela: nieczynne

   

  Impladent na Banderii

  ul. Banderii 4 lok. U3
  wejście od ul. Obozowej (parter)
  01-164 Warszawa
  e-mail: banderii@impladent.pl
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: nieczynne
  niedziela: nieczynne

   

   Masz Pytania? Napisz do nas!   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
   NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Masz Pytania? Napisz do nas!    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
    NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Internetowy sklep ze sterydami https://sterydysklep.com/ zapewnia wygodną platformę do zakupu leków zwiększających wydajność.

    Ein zuverlässiger Steroid Shop in Deutschland - https://shop-steroide24.com