Protetyka

 • Digital Smile Design – Cyfrowe projektowanie uśmiechu

 

Zobacz swój nowy uśmiech zanim podejmiesz decyzje

 

Przez wiele lat pacjenci decydowali się na estetyczne leczenie stomatologiczne w ciemno, a końcowy efekt leczenia często był niewiadomą zarówno dla pacjenta jak i lekarza prowadzącego.

Braki w komunikacji na linii lekarz-pacjent oraz niezrozumienie oczekiwań pacjenta mogło być przyczyną niezadowolenia z efektu leczenia. Wielokrotne poprawianie uzupełnień wydłużało czas i zwiększało koszty leczenia.

 

W klinice Impladent posługujemy się znakomitym narzędziem, które rozwiązało ten problem i zrewolucjonizowało stomatologię estetyczną – jest to Komputerowe Planowanie Uśmiechu -Digital Smile Design.

W większości przypadków już na drugiej wizycie konsultacyjnej jesteśmy w stanie zaprezentować Państwu przybliżony efekt końcowy leczenia – wymarzony uśmiech. A wszystko to zanim zdecydują się Państwo na podjęcie leczenia. Komputerowym Planowaniem Uśmiechu -Digital Smile Design nakładany jest na własne zęby i nie wymaga ich wcześniejszego przygotowania oraz szlifowania.

 

Tylko dwie wizyty

I WIZYTA: Na pierwszej wizycie konsultacyjnej przeprowadzane jest szczegółowe badanie jamy ustnej z uwzględnieniem mięśni żucia i stawów skroniowo-żuchwowych. Wykonywana jest szczegółowa analiza uśmiechu i twarzy. Następnie wykonywane są zdjęcia. Na ich podstawie projektowany jest dla Pacjenta nowy uśmiech, będący w harmonii z twarzą oraz pasujący do osobowości.

Pobierane są wyciski oraz rejestrowany układ zębów.

II WIZYTA: Na drugiej wizycie przymierzany jest estetyczny prototyp uśmiechu, pokazujący przybliżony końcowy efekt leczenia. Następnie wykonywane są zdjęcia pokazujące przemianę. Prezentowany jest plan leczenia uwzględniający różne możliwości, poszczególne etapy oraz wstępny kosztorys.

 

Zapraszamy na konsultacje.

Protetyka zębów Warszawa.

Protetyka zębów warszawa to dziedzina stomatologii, która zajmuje się szczegółowym odtwarzaniem pierwotnego stanu uzębienia po utracie zębów naturalnych, a także po ich znacznym uszkodzeniu lub osłabieniu. Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienia protetyczne, które mogą być noszone przez pacjenta na stałe (nie dające się wyjąć z ust), ruchome lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli lub koron teleskopowych).

Ruchome uzupełnienia protetyczne, które wykorzystywane są przez dentystów protetyków w Klinice Impladent w Warszawie to m.in.:

 • protezy akrylowe,
 • protezy szkieletowe (na podbudowie szkieletowej),
 • protezy nylonowe lub acetalowe, które dostosowywane są do każdego pacjenta indywidualnie.

Natomiast najczęściej wśród pacjentów stosowane są stałe uzupełnienia ceramiczne takie jak licówki, korony czy mosty protetyczne. Do tego celu używana jest porcelana na podbudowie metalowej lub bez metalowej (bardziej estetyczna).
protetyka zębów warszawa

KORONY PROTETYCZNE

Korony pełnoceramiczne są jednym z rozwiązań protetycznych, które znajdują powszechne zastosowanie w praktyce klinicznej. Jeśli korona zęba jest bardzo zniszczona lub ma zbyt dużą ilość wypełnień i niemożliwe jest zastosowanie cienkiej licówki lub odbudowy za pomocą materiału kompozytowego, to wówczas idealnym rozwiązaniem jest korona pełnoceramiczna. Różni się ona od tradycyjnej, porcelanowej tym, że nie ma podbudowy metalowej, na którą napala się porcelanę. Podbudowa ta jest również porcelanowa lub z cyrkonu czy też tlenku glinu, dzięki czemu podobnie jak naturalny ząb, przepuszcza światło. Korona pełnoceramiczna ma te same właściwości co ząb naturalny, czyli porcelanową zębinę i szkliwo. Jest to najbardziej naturalny i najzdrowszy dla naszych tkanek materiał. Po obróbce przez doświadczonego dentystę i technika, korona będzie idealnie imitować naturalne uzębienie i służyć wiele lat.

Rodzaje koron

 • korony całkowicie metalowe,
 • korony lane na podbudowie metalowej licowane porcelaną lub kompozytem,
 • korony porcelanowe
 • korony pełnoceramiczne

 

WSKAZANIA DLA PACJENTÓW DOTYCZĄCE UŻYTKOWANIA, CZYSZCZENIA I PIELĘGNACJI PROTEZ

 • Codzienna skrupulatna higiena jamy ustnej i protez ma istotne znaczenie dla zachowania zdrowia ogólnego.
 • Należy codziennie dokładnie czyścić protezy pod strumieniem wody specjalną szczotką przeznaczoną do tego celu oraz przy użyciu środka czyszczącego do protez bez dodatków ściernych.
 • Po dokładnym oczyszczeniu protez, należy je zawsze opłukać pod bieżącą wodą przed ponownym wprowadzeniem do jamy ustnej.
 • Protezy powinny być corocznie czyszczone profesjonalnie przez lekarza dentystę lub higienistkę stomatologiczną przy użyciu ultradźwięków, w celu minimalizacji akumulowania płytki bakteryjnej protez w czasie.
 • Nie należy umieszczać protez we wrzącej wodzie lub pozostawiać w roztworach zawierających podchloryn sodu przez okres dłuższy niż 10 minut, ponieważ może to skutkować uszkodzeniem protezy.
 • Należy stosować przerwę nocną podczas użytkowania protez oraz przechowywać protezę/protezy poza jamą ustną w środowisku suchego powietrza, co zapobiega namnażaniu się grzybów.
 • Każdy użytkownik protezy/protez powinien, co najmniej raz w roku zgłosić się na badanie kontrolne, w celu oceny stanu protez oraz kostnego i śluzówkowego podłoża protetycznego.

Skontaktuj się z nami:


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest "IMPLADENT" Sp.J. D.Niesiobędzki z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
  NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

  Impladent na Żytniej

  ul. Żytnia 16 lok. G (parter)
  01-014 Warszawa
  e-mail: impladent@impladent.pl

   
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: 9:00-17:00
  niedziela: nieczynne

   

  Impladent na Banderii

  ul. Banderii 4 lok. U3
  wejście od ul. Obozowej (parter)
  01-164 Warszawa
  e-mail: banderii@impladent.pl
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: 9:00-17:00
  niedziela: nieczynne

   

   Masz Pytania? Napisz do nas!   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
   NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Masz Pytania? Napisz do nas!    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
    NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.