Nowości

Artrocenteza stawu skroniowo-żuchwowego

W Klinice Impladent od niedawna wykonujemy zabieg artrocentezy  i przepłukiwanie stawów oraz dostawowe iniekcje kwasu hialuronowego. Zabiegi te przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym. Dzięki tej terapii dochodzi do zmniejszenia bólu oraz ograniczenia przewlekłego stanu zapalnego, który towarzyszy zawsze zmianom w obrębie stawów.

 

 

 

 

IMPLANTY PODOKOSTNOWE

IUXTA 3D – Eagle Grid, rozwiązanie dla pacjentów z zanikiem kości.
Jest to pierwsze na świecie indywidualne rozwiązanie dla pacjentów z problemem zaniku kości, który dotychczas wykluczał ich z możliwości przywrócenia funkcji żucia i pięknego uśmiechu. Nową metodę oferują Ci Centra Implantologii Podokostnowej IUXTA 3D w Polsce, Czechach, Słowacji, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz na Malcie.

Zalety IUXTA 3D dla pacjenta:
• Leczenie w ciągu jednego dnia;
• Skrócenie czasu rehabilitacji;
• Brak konieczności regeneracji;
• Przywrócenie uśmiechu i funkcji żucia w jeden dzień;
• Implanty na receptę – indywidualne dla każdego pacjenta;
• Implanty stworzone w technologii 3D z najlepszej jakości spiekanego tytanu.

Czym jest IUXTA 3D – Eagle Grid?

To nowe rozwiązanie implantologiczne produkcji włoskiej, firmy Biotec srl. Składa się ono z tytanowej siatki (indywidualnie przygotowanej konstrukcji) idealnie zaprojektowanej dla każdego pacjenta, opierającej się o szczękę lub żuchwę i przymocowanej za pomocą tytanowych śrub. Często jest jedyną szansą na powrót do dawnego stylu życia dla osób z całkowitym zanikiem kości w szczęce lub żuchwie, u których niemożliwe jest wykonanie odbudowy tkanki kostnej i wszczepienie implantów. IUXTA 3D – Eagle Grid to trwale zamocowana w jamie ustnej odbudowa protetyczna, która przywraca pacjentowi komfort, porównywalny z posiadaniem naturalnych zębów.

Jak zbudowane jest IUXTA-3D?

UXTA-3D to nowe rozwiązanie implantologiczne, składające się z tytanowej siatki, której konstrukcja jest indywidualnie zaprojektowana i przygotowana dla każdego pacjenta. Metalowa rama zostaje wszczepiona w szczękę lub żuchwę i przymocowana za pomocą śrub. Do siatki przytwierdza się łączniki, które pełnią podobną funkcję jak implanty – stanowią podstawę do nałożenia pracy protetycznej. Konstrukcja IUXTA-3D jest w całości wykonana z tytanu, materiału niezwykle cenionego w implantologii ze względu na wysoką biokompatybilność, doskonałą integrację z kością i brak wywoływania reakcji alergicznych. Siatka jest spersonalizowana i uformowana w sposób dokładnie dopasowujący się do kości pacjenta. Osiągnięcie maksymalnej precyzji na każdym etapie leczenia jest możliwe dzięki projektowaniu konstrukcji IUXTA-3D w programie komputerowym 3D. Projekt ten stanowi podstawę do wyprodukowania tytanowej pracy w specjalnej frezarce, pod okiem wykwalifikowanych techników stomatologicznych.

Za pomocą systemu IUXTA-3D można przeprowadzić leczenie u pacjentów, u których nastąpił znaczny zanik tkanki kostnej z powodu procesu, który rozpoczął się na skutek utraty zębów. Do zaniku może doprowadzić zarówno nieleczone bezzębie, jak i wieloletnie noszenie protezy ruchomej, przenoszącej siły żucia na błonę śluzową. W takiej sytuacji kość traci swoje naturalne obciążenie i zaczyna stopniowo jej ubywać. Do pewnego momentu zjawisko to można powstrzymać, przeprowadzając chirurgiczny zabieg odbudowy tkanek. Jeżeli jednak zmiany postąpią za daleko, niemożliwe będzie wszczepienie implantów dentystycznych, które muszą być otoczone szczelnie przez tkankę kostną. Do niedawna osoby, które zostały dotknięte problemem znacznego zaniku kości, skazane były na stosowanie protezy ruchomej, nie zapewniającej jednak pełnego komfortu użytkowania i często nie satysfakcjonującej pacjentów.

Aby zapewnić możliwość użytkowania estetycznej i funkcjonalnej protezy stałej wszystkim pacjentom, stomatolodzy poprzez wykorzystanie wszystkich dostępnych najnowszych technologii, opracowali system IUXTA-3D. Ta innowacyjna metoda daje szansę na posiadanie stałej odbudowy uzębienia pacjentom, u których nie można powstrzymać zaniku kości nawet poprzez przeprowadzenie chirurgicznego zabiegu odbudowy tkanek. Siatka zostaje przymocowana za pomocą śrub tytanowych, które z czasem całkowicie zintegrują się z tkanką. IUXTA-3D stanowi idealne dopasowanie do istniejącej kości, co umożliwia natychmiastowe obciążenie wcześniej przygotowaną pracą tymczasową, osadzoną na filarach protetycznych. Metoda pozwala osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty znacznie szybciej, niż w przypadku złożonego leczenia, obejmującego odbudowę lub przeszczep kości i wszczepienie implantów.

JAK PRZEBIEGA LECZENIE UIXTA-3D

 1. Leczenie IUXTA-3D jest realizowane w indywidualny sposób. Elementy są przygotowywane dla każdego pacjenta na podstawie jego uwarunkowań anatomicznych. Dlatego bardzo ważny jest pierwszy etap, czyli precyzyjna diagnostyka i stworzenie planu leczenia. W tej części zabiegu pobrany zostaje wycisk uzębienia pacjenta oraz wykonuje się zdjęcia, na podstawie których powstaje projekt leczenia w technologii CAD CAM;
 2. Następnie sprzęt o bardzo wysokiej technologii wytwarza na podstawie komputerowego projektu trójwymiarową konstrukcję, idealnie dopasowaną do jamy ustnej pacjenta. Jest to specjalna tytanowa siatka IUXTA-3D, która będzie stanowiła podstawę do zamocowania pracy protetycznej;
 3. Zasadnicze leczenie IUXTA-3D, podobnie jak w przypadku implantów dentystycznych, składa się z części chirurgicznej i protetycznej. Pierwsza z nich obejmuje wszczepienie siatki w szczękę lub żuchwę za pomocą śrub mocujących. Zabieg wykonywany jest w narkozie albo przy użyciu znieczulenia komputerowego czy też farmakologicznego. Następnie pacjent otrzymuje tymczasową odbudowę protetyczną, która gwarantuje pełną funkcjonalność jamy ustnej w czasie gojenia się miejsca zabiegowego. Okres ten trwa zazwyczaj 3-4 miesiące;
 4. Drugi etap leczenia IUXTA-3D obejmuje trwałe umieszczenie odbudowy protetycznej na zamocowanych do siatki łącznikach. Od tej pory pacjent może cieszyć się komfortem użytkowania stałej protezy, która funkcjonuje i wygląda jak jego naturalne zęby.

Jakie korzyści przynosi leczenie?

 • Daje szansę na posiadanie stałej odbudowy zębów, nawet u osób z całkowitym zanikiem kości;
 • Zapewnia komfort użytkowania porównywalny z posiadaniem naturalnego uzębienia;
 • Nie wymaga przeprowadzenia zabiegu odbudowy kości;
 • Kompleksowo rozwiązuje problem bezzębia;
 • Eliminuje dyskomfort towarzyszący noszeniu protezy ruchomej.

 

 

 

DSD

(DIGITAL SMILE DESIGN)- KOMPUTEROWE PLANOWANIE UŚMIECHU
Dzięki tej najnowszej technologii można stworzyć cyfrową wizualizację zmian estetyczno-funkcjonalnych już na etapie planowania leczenia.
Serdecznie zapraszamy na konsultację.

 

STOMATOLOG WARSZAWA – NAJWYŻSZY STOPIEŃ W EDUKACJI LEKARZY STOMATOLOGÓW

Wywiad z profesorem Georgem H. Nentwigiem. Jest to stomatolog warszawa, który jako pierwszy w Polsce otrzymał tytuł Master of Science.
czytaj więcej


LASEROWE WYBIELANIE ZĘBÓW

Zabieg laserowego wybielania zębów jest zabiegiem estetycznym.

Polega on na aplikacji preparatu rozjaśniającego, który jest aktywowany poprzez dwukrotne naświetlanie promieniami lasera.

Zaletą zabiegu jest krótki czas trwania całej procedury- ponieważ już po jednej godzinie możesz cieszyć się pięknym i białym uśmiechem.

Efekt zabiegu uzależniony jest zarówno od podatności szkliwa zębów, jak i przestrzegania zaleceń zabiegowych dotyczących diety i higieny.

Wszelkie informacje dotyczące wybielania laserowego uzyskasz podczas krótkiej konsultacji, na którą serdecznie zapraszamy!

Pasta PREVDENT – unikalne połączenie nano-hydroksyapatytu i ksylitolu

Cząsteczki nano zawarte w paście są dokładnie takie jak naturalny składnik szkliwa i zębiny. Jest to główny powód, dlaczego pasta PREVDENT powoduje dokładne wypełnienie ubytków hydroksyapatytu w zębinie i szczelnie wypełnia kanaliki zębinowe. Szkliwo zostaje odbudowane, nadwrażliwość zanika, powierzchnia staje się znów gładka, a uśmiech jaśniejszy. Zawarty w paście ksylitol sprzyja likwidacji płytki nazębnej. Jego zastosowanie sprawia, że bakteria nie jest w stanie strawić zęba i czyni go bardziej bezpiecznym. Pasta PREVDENT jest wolna od fluoru!

Innowacyjny system do wybielania zębów i naprawy szkliwa PREVDENT

Perfekcyjnie dopracowana bezpieczna procedura PREVDENT odróżnia się od innych produktów wybielających dostępnych w gabinetach stomatologicznych, zawartością nano-hydroksyapatytu. Szeroko przeprowadzone badania wskazują, że nano-hydroksyapatyt remineralizuje (odbudowywuje) szkliwo zmniejszając nadwrażliwość. Zęby stają się jaśniejsze, bielsze i zdrowsze. System PREVDENT pomoże Ci uzyskać ZDROWY i PIĘKNY BIAŁY uśmiech! A po zabiegu będziesz się cieszyć szybko efektem bez nadwrażliwości.

Serum PREVDENT odbudowa szkliwa

Dostarcza szkliwu skoncentrowanej ilości nano-hydroksyapatytu. Preparat remineralizuje (odbudowuje strukturę szkliwa) i naprawia powierzchnie zębów. Stosowany po oczyszczeniu wszystkich zębów znosi nadwrażliwość. Serum jest dokładnie nakładane za pomocą specjalnego aplikatora na wszystkie powierzchnie zębów.

Planujesz leczenie ortodontyczne?

To świetnie! Mamy dla Ciebie specjalne serum PREVDENT ORTHO, które zastosowane przed założeniem aparatu odbudowuje Twoje szkliwo i ochroni na czas leczenia ortodontycznego.

 

 

Przemiana przeprowadzona przez dr. Dariusza Niesiobędzkiego w projekcie odnowy kobiecego czasopisma Claudia.

 

Skontaktuj się z nami:


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest "IMPLADENT" Sp.J. D.Niesiobędzki z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
  NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

  Impladent na Żytniej

  ul. Żytnia 16 lok. G (parter)
  01-014 Warszawa
  e-mail: impladent@impladent.pl

   
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: 9:00-13:00/15:00
  niedziela: nieczynne

   

  Impladent na Banderii

  ul. Banderii 4 lok. U3
  wejście od ul. Obozowej (parter)
  01-164 Warszawa
  e-mail: banderii@impladent.pl
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: 9:00-13:00/15:00
  niedziela: nieczynne

   

   Masz Pytania? Napisz do nas!   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
   NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Masz Pytania? Napisz do nas!    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
    NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Internetowy sklep ze sterydami https://sterydysklep.com/ zapewnia wygodną platformę do zakupu leków zwiększających wydajność.

    Ein zuverlässiger Steroid Shop in Deutschland - https://shop-steroide24.com