Leczenie kanałowe

Nowoczesna endodoncja to zaawansowane leczenie kanałowe Warszawa.

Leczenie kanałowe Warszawa z użyciem specjalnie przystosowanego mikroskopu, który umożliwia dokładne dotarcie do kanałów zębowych. W Klinice Impladent w Warszawie wykonujemy wszystkie zabiegi specjalistyczne w zakresie endodoncji, czyli leczenia kanałowego zębów, z których w skład wchodzi:

 

 • pierwotne leczenie kanałowe,
 • rewizja leczenia kanałowego (ponowne leczenie kanałowe),
 • usuwanie starych wkładów koronowo-korzeniowych z kanału zębowego,
 • usuwanie cementu z kanału zębowego,
 • usuwanie złamanych narzędzi z kanału zębowego,
 • leczymy zobliterowane/zwapniałe kanały, zakrzywione kanały,
 • wyszukujemy dodatkowe kanały,
 • leczymy perforacje (uszkodzenia) w kanale.

 

Naszym Pacjentom staramy się zapewnić najwyższy standard usług. Dlatego też wszystkie zabiegi wykonywane są przez naszych doświadczonych dentystów przy użyciu najnowocześniejszego specjalistycznego sprzętu i najwyższej klasy komponentów.

leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem-warszawa

leczenie kanałowe warszawa

LECZYMY KANAŁOWO NA JEDNEJ WIZYCIE ZAWSZE POD MIKROSKOPEM!

Leczenie kanałowe w Klinice Impladent w Warszawie wykonują:

 

 • dr Łukasz Suchodolski.

 

ENDODONCJA to dział stomatologii zachowawczej zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek około wierzchołkowych. Podstawową metodą leczenia jest w tym przypadku leczenie kanałowe Warszawa. W Klinice Impladent w Warszawie posiadamy zaawansowaną aparaturę, dzięki czemu możemy naszym Pacjentom zaproponować nowoczesne rozwiązania endodontyczne. Do leczenia wykorzystujemy mikroskop operacyjny, endometr stomatologiczny, specjalistyczne narzędzia maszynowe i ręczne, które dają możliwość dokładnego opracowania kanałów zęba. Przekłada się to na łatwiejsze dostosowanie systemu wypełniania za pomocą gorącej gutaperki i ułatwia diagnostykę RTG.

Zalecenia:

Leczenie endodontyczne zalecamy Pacjentom, którzy posiadają bardzo głębokie ubytki uzębienia, a także w przypadku martwicy miazgi, po złamaniu lub zwichnięciu zęba, kończąc na wyraźnych zaleceniach protetyka przed wykonaniem korony lub mostu.

W Klinice Impladent w Warszawie oferujemy bardzo wysoką skuteczność leczenia kanałowego oraz sprawdzone i bezpieczne procedury. Jak powszechnie wiadomo, leczenie kanałowe Warszawa zęba jest dużo tańsze i mniej inwazyjne niż usunięcia uszkodzonego zęba i zastąpienia go mostem protetycznym lub implantem zębowym. Dlatego mimo tego, że leczenie kanałowe zęba jest bardzo czasochłonne i pracochłonne, to właśnie tę metodę ratunku zęba polecamy naszym Pacjentom. Leczenie endodontyczne wymaga od lekarza dużych umiejętności i doświadczenia, a także kosztownego sprzętu stomatologicznego. Prawidłowo wyleczony ząb pozostaje w jamie ustnej bardzo długo i nie daje żadnych objawów niepożądanych.

Nieprawidłowe leczenie endodontyczne może prowadzić do zapalenia tkanek około wierzchołkowych, co może, lecz nie musi, skończyć się koniecznością usunięcia zęba. Ząb z nawet dużymi zmianami około wierzchołkowymi ma korzystne rokowania.

Warunkiem sukcesu w jego leczeniu jest zachowanie sterylności w trakcie opracowywania kanałów (niezbędny jest tu koferdam izolujący leczony ząb od środowiska jamy ustnej), obfite płukanie środkami dezynfekującymi, opracowanie kanałów przy użyciu narzędzi maszynowych/ręcznych z dokładnym pomiarem ich długości endometrem, a następnie szczelne wypełnienie gutaperką. Efekt leczenia w postaci cofających się zmian pod zębem widać na zdjęciu RTG już po pół roku od zakończenia leczenia.

leczenie-kanalowe-1-wizyta-warszawa

Przebieg leczenia kanałowego:

W zależności od rozpoznania lekarz endodonta wybiera odpowiednią metodę leczenia kanałowego, która jest indywidualnie dobierana do konkretnego Pacjenta. Jednak w dużym uproszczeniu dla ogólnego zrozumienia leczenia kanałowego, przebieg leczenia wygląda następująco:

 

 • Lekarz otwiera komorę zęba i usuwa martwą lub żywą miazgę (żywą usuwa się w znieczuleniu miejscowym).
 • Po dokładnym oczyszczeniu ubytku próchniczego i odsłonięciu kanałów lekarz zaczyna pracę z mikroskopem. W zębach jest od jednego do trzech ujść (kanałów), jednak czasami zdarza się, że ich liczba dochodzi do sześciu. Opracowywany kanał lub kanały korzeniowe przy użyciu maszynowych/ręcznych narzędzi kanałowych obficie przepłukujemy (są dezynfekowane). W trakcie opracowywania kanałów korzeniowych całkowicie usuwamy miazgę kanałową wraz z toksynami bakteryjnymi z kanalików zębinowych. Dzięki czemu poszerzony i osuszony kanał staje się odpowiednio przygotowany do wypełnienia.
 • Najnowsze narzędzia umożliwiają precyzyjne i ostateczne oczyszczenie systemu kanałów na jednej wizycie. Po dokładnym wyczyszczeniu, odkażeniu i wysuszeniu kanałów korzeniowych bardzo szczelnie wypełniamy je za pomocą płynnej gutaperki Systemem B + Obtura II. Metody te gwarantują najwyższą szczelność wypełnienia kanału.
 • Po wypełnieniu kanałów wykonujemy kontrolne zdjęcie RTG. W dniu wizyty lub jeszcze następnego dnia ząb może pobolewać, nie jest to jednak regułą i daje się łatwo opanować za pomocą powszechnie dostępnych środków przeciwbólowych.
 • Ostatnim etapem leczenia kanałowego jest, trwała odbudowa korony zęba. Najczęściej konieczna jest całkowita odbudowa zęba za pomocą wkładu koronowo-korzeniowego i korony protetycznej.

Skontaktuj się z nami:


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest "IMPLADENT" Sp.J. D.Niesiobędzki z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
  NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

  Impladent na Żytniej

  ul. Żytnia 16 lok. G (parter)
  01-014 Warszawa
  e-mail: impladent@impladent.pl

   
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: nieczynne
  niedziela: nieczynne

   

  Impladent na Banderii

  ul. Banderii 4 lok. U3
  wejście od ul. Obozowej (parter)
  01-164 Warszawa
  e-mail: banderii@impladent.pl
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: nieczynne
  niedziela: nieczynne

   

   Masz Pytania? Napisz do nas!   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
   NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Masz Pytania? Napisz do nas!    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
    NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Internetowy sklep ze sterydami https://sterydysklep.com/ zapewnia wygodną platformę do zakupu leków zwiększających wydajność.

    Ein zuverlässiger Steroid Shop in Deutschland - https://shop-steroide24.com