Ortodonta

Leczenie wad zgryzu – ortodonta warszawa

W Klinice stomatologii Impladent w Warszawie na Woli ortodonta warszawa preferuje nowoczesne, wielofazowe sposoby leczenia. Wady zgryzu i zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Jesteśmy m.in. kliniką ortodontyczną, w której dla każdego pacjenta przygotowujemy indywidualne rozwiązania terapeutyczne. Kierujemy się wiekiem, zaawansowaniem wady zgryzu, parafunkcją, kondycją stawów skroniowo-żuchwowych i „odczucia estetycznego” pacjenta. Jesteśmy gabinetem ortodontycznym z bardzo dobrymi lekarzami ortodontami zajmującymi się leczeniem ortodontycznym zarówno dorosłych jak i dzieci.

Leczenie I fazy – tzw. przedortodontyczne

Jest to leczenie ortodontyczne skierowane dla dzieci w wieku od trzech do dwunastu lat. Okres od 2 r. życia charakteryzuje się odejściem od tzw. niemowlęcego sposobu połykania do połykania typu dorosłego, z pełnym żuciem twardych pokarmów. U wielu dzieci proces ten nie przebiega prawidłowo – język zamiast dotykać podniebienia umiejscawia się pomiędzy zębami, powodując zwężenia szczęki i przemieszczenia zębów. Podobny efekt daje ssanie palca, warg, policzków. Bardzo ważnym elementem wpływającym na prawidłowy rozwój szczęk jest sposób oddychania. Prawidłowe oddychanie powinno przebiegać głównie przez nos.

Niestety u wielu dzieci, zwłaszcza obciążonych częstymi przeziębieniami i alergiami obserwuje się ustny tor oddechowy, chrapanie w czasie snu, a nawet bezdechy. Taki sposób oddychania niekorzystnie wpływa na rozwój szczęk i najczęściej prowadzi do stłoczenia zębów i tyłozgryzu. Dziecko z nieprawidłowym oddychaniem może być ospałe, a także mieć skłonności do nadwagi lub też przeciwnie do nadmiernej chudości, mieć podkrążone oczy, może osiągać gorsze wyniki w nauce i w sporcie. W Klinice Impladent w Warszawie proponujemy naszym najmłodszym pacjentom standardowe aparaty miofunkcjonalne/trainery i płytki przedsionkowe, czyli aparaty stymulujące prawidłową funkcję mięśni żujących, mięśni warg i policzków, a przede wszystkim języka. Aparaty te nie wymagają pobierania wycisków i wykonywania modeli gipsowych, dzięki czemu aparat można dobrać bezpośrednio na wizycie u ortodonty.

Jak leczymy wady I-fazy?

U dzieci z dużymi zwężeniami szczęk, zgryzem krzyżowym lub z wczesną utratą zębów mlecznych wykonujemy płytki i płytkoprotezy dziecięce. Są one ze śrubami rozszerzającymi szczęki w dwóch lub w trzech kierunkach. Niektóre dzieci z wadami kl.III/przodozgryz, wysunięta bródka powinny już w tym czasie rozpocząć leczenie ortopedyczne maską twarzową. W tym przedziale wiekowym intensywnie rozwija się górna szczęka. W tym czasie sprawdzamy też długość wędzidełka języka i w razie potrzeby przeprowadzamy podcięcie wędzidełka w znieczuleniu miejscowym.
Aparaty I-fazy są aparatami ruchomymi i wymagają współpracy małego pacjenta i jego rodziców. Zdecydowanie większość dzieci szybko przyzwyczaja się do obecności aparatu w buzi. Najlepsze wyniki osiąga się przy jednoczesnym pozytywnym nastawieniu rodziców i dziecka. Aparaty I-fazy powinno się nosić całą noc i 2-3 godziny dziennie. Dzieci z wadami wymowy powinny dodatkowo korzystać z pomocy logopedycznej.

Leczenie ortodontyczne II-fazy dla dzieci i młodzieży

Pomiędzy 11. a 17. rokiem życia trwa intensywny wzrost dziecka nazywany potocznie skokiem pokwitaniowym. W tym czasie dokonuje się całkowita wymiana uzębienia mlecznego na uzębienie stałe. Z naszego doświadczenia wynika, że jest to najlepszy okres do rozpoczęcia leczenia tyłozgryzów – cofnięta bródka. Jest to czas wzmożonego wzrostu dolnej szczęki czyli żuchwy. W tym czasie można już rutynowo stosować aparaty stałe w rożnej postaci – zamki przyklejane do zębów, ekspandery, przerzuty i łuki podniebienne, stałe aparaty czynnościowe typu Rick-a-nator i AdvancSync. Dla dzieci i młodzieży polecane są natomiast zamki metalowe standardowe z kolorowymi ligaturami i metalowe zamki samoligaturujące. Polecamy je ze względu na ich większą trwałość i łatwość utrzymania higieny, co jest istotne dla zdrowia jamy ustnej.

Leczenie II-fazy u dorosłych

W Klinice Impladent w Warszawie osoby dorosłe mogą skorzystać z całej oferty aparatów ortodontycznych stałych. Ortodonta warszawa pomoże wybrać pośród aparatów kosmetycznych-porcelanowych oraz aparatów całkowicie przeziernych (niewidocznych) – szafirowych oraz ceramicznych. Osobom z dużymi stłoczeniami, często wyjeżdżającym lub bardzo zajętym proponujemy zamki samoligaturujące. Dzięki nim można ograniczyć liczbę wizyt kontrolnych do absolutnego minimum.

Miniśruby ortodontyczne

Leczenie z użyciem miniimplantu ortodontycznego

Leczenie ortodontyczne pacjentów z chorobami przyzębia

Jest to obecnie standardowe postępowanie w przypadku ”rozjeżdżających się” zębów dotkniętych tzw. paradontozą. Warunkiem podjęcia leczenia ortodontycznego jest zaleczenie ostrej fazy choroby przyzębia, a także pełna higienizacja pacjenta. Umiejętność utrzymania higieny oraz brak krwawienia z dziąseł. Przeciwskazania – to zbyt duże i rozległe zaniki kości, nieradzenie sobie z utrzymaniem prawidłowej higieny jamy ustnej, ostre choroby przyzębia niereagujące na leczenie periodontologiczne. Do wykonywania bezbolesnych zabiegów głębokiego czyszczenia przyzębia przed leczeniem ortodontycznym polecamy nowoczesny system Vector.

Leczenie pacjentów z problemami układu ruchowego narządu żucia

Wielu pacjentów cierpi na częste bóle głowy, napięcia mięśni żujących, bóle w okolicach uszu, zaciskanie szczęk i zgrzytanie zębami. W profesjonalnej nomenklaturze określane jest jako bruksizm. Powtarzające się nieprawidłowe czynności, a więc różnego typu parafunkcje mogą całkowicie zniszczyć uzębienie. W Stawie skroniowo-żuchwowy może zostać znacznie pogorszony komfort codziennego życia. W Klinice Impladent w Warszawie ortodonta warszawa proponuje takim pacjentom: dokładne badania, naukę relaksacji mięśni twarzy, szyny antystresowe, szyny repozycyjne i stabilizujące.

Faza retencyjna czyli III faza leczenia ortodontycznego

Po zakończeniu aktywnego leczenia ortodontycznego każdy pacjent jest objęty III fazą leczenia-retencją. Ta faza jest konieczna do utrzymania pozytywnych efektów leczenia aparatami stałymi. Najczęściej stosowanymi przez nas retainerami są stałe retainery druciane lub złote. Ruchome płytki retencyjne Hawleya z elementami czynnościowymi lub bez oraz próżniowe nakładki Essix i Osamu. Trzeba jednak pamiętać, że pomimo stosowania retainerów u niektórych osób napięcia mięśni mimicznych i języka mogą powodować niewielkie przesunięcia zębowe. Jeżeli stanowią one problem estetyczny dla pacjenta, ortodonta warszawa możne wykonać w pracowni twardą płytkę nakładkową. Jest ona wykonana na bazie set-upu, czyli modelu poprawionego przez technika. Faza retencyjna trwa od 2 do 5 lat. W niektórych przypadkach zalecamy dłuższe noszenie retainerów.

ortodonta warszawa

Najważniejsza jest higiena!

Każdy pacjent po założeniu aparatu jest dokładnie instruowany o technikach mycia zębów z aparatem. Różnią się one od tych, które stosujemy na co dzień. Podczas leczenia aparatami stałymi należy szczególnie dbać o higienę jamy ustnej. Zęby i aparat trzeba myć i nitkować po każdym posiłku jak zaleca ortodonta warszawa. Dbajmy o to by resztki pokarmu nie stanowiły pożywienia dla bakterii. Do tego celu służą specjalne szczoteczki, pasty i akcesoria. Można nabyć je praktycznie w każdej aptece, drogeriach oraz w specjalistycznych sklepach internetowych. W razie braku takich szczotek można użyć zwykłej szczoteczki ze średnio-miękkim prostym włosiem. Dodatkowe szczoteczki to jedno pęczkowa szczotka do mycia przestrzeni pomiędzy zamkami. Szczoteczki-wyciorki między zębowe posiadają różną kalibrację do mycia przestrzeni między zębowych. W sprzedaży są też specjalne pasty i płyny dedykowane osobom z aparatami ortodontycznymi. Standardowa pasta z fluorem również spełni swoje zadanie, jeżeli będzie regularnie używana.

Jak żyć z aparatem stałym?

Przez pierwsze kilka dni po założeniu aparatu ortodontycznego mogą pojawić się bóle zębów. Mijają samoistnie po maksymalnie tygodniu od założenia. W tym czasie należy dopasować jedzenie do indywidualnych możliwości żucia. Najlepsza w tym wypadku będzie dieta płynna i półpłynna. Po ustaniu bólu można stopniowo przechodzić na ”normalną” dietę i spożywać bardziej absorbujące potrawy. By nie uszkodzić aparatów i nie doprowadzić do uszkodzeń i próchnicy zębów przez okres leczenia należy unikać:

 • gumy do żucia
 • słodycze
 • hot-wingsów
 • dużych pestek z owoców
 • pożywienia, które może zawierać twarde elementy

Skontaktuj się z nami:


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest "IMPLADENT" Sp.J. D.Niesiobędzki z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
  NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

  Impladent na Żytniej

  ul. Żytnia 16 lok. G (parter)
  01-014 Warszawa
  e-mail: impladent@impladent.pl

   
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: 9:00-13:00/15:00
  niedziela: nieczynne

   

  Impladent na Banderii

  ul. Banderii 4 lok. U3
  wejście od ul. Obozowej (parter)
  01-164 Warszawa
  e-mail: banderii@impladent.pl
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: 9:00-13:00/15:00
  niedziela: nieczynne

   

   Masz Pytania? Napisz do nas!   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
   NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Masz Pytania? Napisz do nas!    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
    NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Internetowy sklep ze sterydami https://sterydysklep.com/ zapewnia wygodną platformę do zakupu leków zwiększających wydajność.

    Ein zuverlässiger Steroid Shop in Deutschland - https://shop-steroide24.com