Higienizacja zębów: co to, po co i jak wygląda?

Poznaj zabiegi higienizacyjne, które wykonujemy w klinikach stomatologicznych Impladent w Warszawie na Woli

Higienizacja zębów Warszawa — wszystko, co musisz wiedzieć.

Mycie i nitkowanie zębów nie wystarczy, aby skutecznie usunąć osady, przebarwienia oraz kamień nazębny. Dlatego przynajmniej raz w roku warto udać się na wizytę do higienistki stomatologicznej na profesjonalne zabiegi higienizacyjne: skaling, polerowanie i remineralizację. Wszystkie z nich wykonasz w naszych warszawskich klinikach Impladent. Higienizacja zębów Warszawa. Dowiedz się, dlaczego warto i… dlaczego nie rekomendujemy piaskowania?

Aby zachować piękny uśmiech i zadbać o prawidłowy stan jamy ustnej, należy przynajmniej raz w roku udać się do gabinetu stomatologicznego na profesjonalne zabiegi higienizacyjne, które powinny być wykonywane wyłącznie przez specjalistę — dyplomowaną higienistkę lub dentystę. Dzięki tym zabiegom pozbędziesz się złogów nazębnych, a więc płytki bakteryjnej, kamienia, osadów oraz resztek pokarmowych, które stanowią idealną pożywkę dla szkodliwych bakterii. W ten sposób zapewnisz sobie właściwą profilaktykę jamy ustnej i unikniesz poważniejszych konsekwencji. Jakich?

higienizacja-klinika-impladent

Kamień nazębny nie tylko psuje estetykę uśmiechu, ale także…

Kamień nazębny to twardy, ciemny osad, który powstaje na skutek zmineralizowania płytki nazębnej. Jego nagromadzenie przyczynia się do powstawania ubytków, może także powodować choroby przyzębia. Nieusuwany staje się odpowiednim podłożem dla rozwoju próchnicy, a z czasem może doprowadzić do poważnego stanu zapalnego dziąseł.

 

Nie lekceważ tego, ponieważ gromadzący się kamień nazębny:

 • sprzyja powstawaniu próchnicy,
 • jest przyczyną nieświeżego oddechu,
 • powoduje nadwrażliwość zębów, a także ból i krwawienie dziąseł,
 • prowadzi do rozchwiania zębów — paradontozy.

 

higienizacja-zebow-warszawa-skaling-piaskowanie-polerowanie-remineralizacja-koszt-cena

Szczotkowanie i nitkowanie zębów nie usuwa osadów i kamienia nazębnego. W tym celu niezbędna jest pomoc specjalisty.

 

Kto powinien zdecydować się na zabiegi higienizacyjne?

Zabiegi higienizacyjne rekomendujemy wszystkim pacjentom, ponieważ czynników, które mają wpływ na tworzenie się kamienia nazębnego jest sporo. Najczęściej są to nasze nawyki (palenie tytoniu, picie dużej ilości kawy i herbaty), dieta bogata w produkty zawierające węglowodany i nabiał, uwarunkowania genetyczne, czy nieodpowiednio wykonane uzupełnienia protetyczne.

higienizacja-zebow-instruktaz-higieny-jamy-ustnej

W jakich innych sytuacjach warto zgłosić się do higienistki stomatologicznej?

 

➣ Przed wybielaniem zębów — oczyszczenie powierzchni koron zwiększa efektywność środka wybielającego. Dzięki temu zęby zostaną rozjaśnione równomiernie.

➣ Jeśli Twoje zęby są podatne na próchnicę — higienizacja zębów Warszawa ogranicza bakterie w jamie ustnej, a regularne usuwanie kamienia pozwala na wczesne wykrycie próchnicy, która na pierwszy rzut oka nie jest widoczna pod jego warstwą.

➣ Gdy nosisz aparat ortodontyczny — ponieważ uniemożliwia on dokładne umycie zębów, a co za tym idzie — płytka bakteryjna szybciej się odkłada na ich powierzchni.

 

Zabiegi profilaktyczne wykonywane w ramach higienizacji w warszawskich klinikach Impladent

W naszych gabinetach znajdujących się na Woli w Warszawie zapewniamy skuteczną i kompleksową higienizację. Składa się ona z kilku etapów.

✔ Skaling

Czyli usuwanie kamienia nazębnego, który gromadzi się na koronach zębów, między nimi i pod dziąsłami. Jest to zabieg, który wykonujemy przy użyciu urządzenia ultradźwiękowego — skalera. Czynność jest całkowicie bezbolesna i pozwala skutecznie wyeliminować kamień znajdujący się nawet w trudno dostępnych miejscach.

✔ Polishing

Kolejnym krokiem w higienizacji jest polerowanie zębów. Zabieg stosuje się w celach profilaktycznych, ponieważ spowalnia osadzanie się płytki bakteryjnej i kamienia nazębnego. Pozwala także dokładnie oczyścić przestrzenie międzyzębowe i usuwa pozostały osad, stanowiąc idealne dopełnienie skalingu. Wykonujemy go za pomocą miękkich szczotek oraz delikatnych past polerskich. Dzięki polerowaniu Twoje zęby będą błyszczeć i staną się przyjemnie gładkie.

✔ Remineralizacja szkliwa

Ostatni etap higienizacji ma na celu wzmocnić szkliwo. Dzięki temu Twoje zęby staną się bardziej odporne na próchnicę, zmniejszy się także ich wrażliwość na działanie temperatury i cukrów. Zabieg wykonujemy za pomocą specjalnego serum, które nie zawiera fluoru. Preparat jest dokładnie wcierany w każdy ząb. Pozwala to wypełnić mikrourazy w szkliwie za pomocą naturalnego budulca, co przekłada się także na efekt estetyczny. Zęby po remineralizacji stają się jaśniejsze.

Zastanawiasz się, dlaczego na tej liście nie ma piaskowania, które stosuje się, aby usunąć osady i przebarwienia? Ponieważ jest to zabieg wykonywany z użyciem tzw. piasku do zębów, mogącego powodować mikrouszkodzenia szkliwa. W naszych klinikach posiadamy najnowocześniejszy sprzęt ultradźwiękowy, który oprócz kamienia usuwa także płytkę nazębną, a pozostały osad doczyszczany jest podczas polerowania. W ten sposób zapewniamy Ci perfekcyjną higienizację bez ryzyka, że szkliwo zostanie porysowane.

 

U nas higienizacja zębów Warszawa to nie tylko usuwanie kamienia

Ważnym aspektem higienizacji w naszych klinikach stomatologicznych jest także edukacja. Dbamy o to, aby pacjenci wiedzieli, w jaki sposób mogą zadbać o swoje zęby w domowym zaciszu. Dlatego wizyta u higienistki stomatologicznej to świetna okazja, by dowiedzieć się, jak wygląda prawidłowa higiena jamy ustnej. Podczas instruktażu higieny nauczysz się m.in. w jaki sposób należy myć zęby i oczyszczać przestrzenie międzyzębowe.

Dbaj o swoje zęby z nami — zapewniamy kompleksową higienizację.

Jakie efekty dają zabiegi higienizacyjne?

1) Kompleksowa higienizacja stomatologiczna eliminuje kamień nazębny i płytkę bakteryjną, które sprzyjają powstawaniu próchnicy oraz paradontozy.
2) Twoje szkliwo stanie się mocne, a zęby odporne na działanie szkodliwych kwasów i drobnoustrojów. Wzmocnisz także dziąsła.
3) Higienizacja zwiększa estetykę uśmiechu, usuwa przebarwienia i sprawia, że zęby stają się jaśniejsze i gładkie.
4) Dzięki odsłonięciu koron zębowych możliwe jest wykrycie ubytków na styku zębów z dziąsłem, które nie były wcześniej widoczne.
5) Za sprawą instruktażu właściwej higieny zębów zostaniesz mistrzem szczotkowania i nitkowania.
6) Po zabiegach będziesz mieć dobre samopoczucie. W końcu nic tak nie poprawia humoru, jak lśniące, gładkie zęby! 🙂

higienizacja-zebow-warszawa-jak-prawidlowo-myc-zeby

Dlaczego warto umówić się na zabiegi higienizacyjne w klinice stomatologicznej Impladent?

 • Mamy ogromną wiedzę i wieloletnie doświadczenie.
 • W naszych gabinetach panuje miła atmosfera i komfortowe warunki.
 • Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt, korzystamy z bezpiecznych preparatów najwyższej jakości.
 • Podczas wizyty możesz poprosić o szkolenie higienizacyjne.
 • Oferujemy atrakcyjne pakiety i promocje — sprawdź nasz cennik.

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Zadzwoń i umów się na profilaktyczne zabiegi higienizacyjne: +48 502 380 390 Zapraszamy! 🙂

Skontaktuj się z nami:






  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest "IMPLADENT" Sp.J. D.Niesiobędzki z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
  NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

  Impladent na Żytniej

  ul. Żytnia 16 lok. G (parter)
  01-014 Warszawa
  e-mail: impladent@impladent.pl

   
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: nieczynne
  niedziela: nieczynne

   

  Impladent na Banderii

  ul. Banderii 4 lok. U3
  wejście od ul. Obozowej (parter)
  01-164 Warszawa
  e-mail: banderii@impladent.pl
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: nieczynne
  niedziela: nieczynne

   

   Masz Pytania? Napisz do nas!







   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
   NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Masz Pytania? Napisz do nas!







    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
    NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Internetowy sklep ze sterydami https://sterydysklep.com/ zapewnia wygodną platformę do zakupu leków zwiększających wydajność.

    Ein zuverlässiger Steroid Shop in Deutschland - https://shop-steroide24.com