Jak dbać o zęby w 3 prostych krokach

Jak dbać o zęby?

Przestrzegając kilku prostych zasad możesz mieć piękny uśmiech. Jak dbać o zęby, żeby uniknąć problemów z próchnicą i chorobami dziąseł? Wystarczy odpowiednia higiena jamy ustnej, regularne wizyty u dentysty oraz zbilansowana dieta. Sprawdź, jak zrobić trzy kroki do zdrowych zębów.

 

KROK 1: zatroszcz się o higienę jamy ustnej

 

Zwróć uwagę, jak długo myjesz zęby

Zalecamy szczotkowanie uzębienia po każdym posiłku przez ok. 3 minuty (zarówno przy użyciu szczoteczki elektrycznej, jak i manualnej). Pamiętaj o dokładnym wyczyszczeniu wszystkich zębów tak, aby zlikwidować ryzyko powstania próchnicy.

 

Nie zapominaj o wymianie szczoteczki

Szczoteczkę należy zmieniać co trzy miesiące, ponieważ z biegiem czasu włosie się odkształca, a szczotkowanie zębów jest mniej efektywne. Zużyta szczoteczka może powodować urazy dziąseł. Natomiast jej nieprawidłowe przechowywanie skutkuje rozwojem bakterii i grzybów.

Nową szczoteczkę kup również po każdym przeziębieniu, infekcji gardła lub jamy ustnej, gdyż drobnoustroje w jej włóknach mogą spowodować nawrót choroby.

 

Nici dentystyczne i irygator wodny pomogą Ci wyczyścić zęby

Jak dbać o zęby, aby uniknąć rozwoju próchnicy? Oprócz szczotkowania, pamiętaj o nitkowaniu. Zęby mają pięć powierzchni: do trzech z nich docieramy za pomocą szczoteczki, a dwie pozostałe, tzw. przestrzenie międzyzębowe, wyczyścimy jedynie za pomocą nici dentystycznej.

Możesz jej używać razem z irygatorem, który służy do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Płyn z tego urządzenia wystrzeliwany jest pod ciśnieniem i
skutecznie myje niedostępne dla szczoteczki części zęba. Dzięki temu pozbędziesz się resztek pokarmu i osadu z trudno dostępnych miejsc.
Używaj płynów do płukania jamy ustnej. Jak działa płyn do płukania jamy ustnej? Przede wszystkim pomaga zlikwidować osad nazębny i odświeża oddech. Usuwa też bakterie oraz przywraca właściwy dla jamy ustnej odczyn pH. Jeśli wybierzesz płyn z dodatkiem wapnia, wzmocnisz szkliwo.

Uważaj jednak na płyny z alkoholem, ponieważ jego obecność może doprowadzić do wysuszenia śluzówki, a w konsekwencji do pojawienia się aft.

Więcej na temat właściwej higieny jamy ustnej przeczytasz tutaj.

 

daniel-frank-201417-unsplash

KROK 2: pamiętaj o regularnych wizytach kontrolnych

Systematyczne odwiedzaj gabinet stomatologiczny: to kluczowy element higieny jamy ustnej. Osoby dorosłe powinny planować wizytę u dentysty raz na pół roku. Natomiast dzieci oraz dorośli ze zwiększoną aktywnością próchnicy raz na trzy miesiące. Pozwoli to na wykrycie w ewentualnych zmian próchniczych i zatrzymanie ich rozwoju w odpowiednim momencie.

Jak wygląda wizyta kontrolna w naszej klinice? W jej trakcie wykonujemy przegląd i jeśli to konieczne – planujemy leczenie zębów oraz ustalamy harmonogram spotkań z higienistką.

Zanim zdecydujesz się na podjęcie leczenia stomatologicznego, sprawdź, po czym poznać dobrego dentystę. Przeczytaj nasz artykuł
salad-1786327_640

KROK 3: zacznij jeść zdrowo dla Twoich zębów

 

To, czym się odżywiasz, wpływa na cały organizm, w tym również na Twoje zęby. Właśnie dlatego tak ważne jest dostarczanie odpowiedniej ilości mikro- i
makroelementów obecnych w zbilansowanej diecie.

Z czego warto zrezygnować? Zdecydowanie unikaj słodyczy oraz zbyt dużej ilości przypraw, które negatywnie oddziałują na stan uzębienia. Więcej na temat diety dla zębów przeczytasz w osobnym artykule.

 

Jak dbać o zęby: podsumowanie

 

Pielęgnacja uzębienia nie wymaga dużego wysiłku, a systematyczne dbanie o higienę jamy ustnej to nie tylko piękny uśmiech, ale również mocne uzębienie.
Zacznij troszczyć się o zdrowe zęby i już dziś zapisz się na wizytę kontrolą w naszej klinice.

 

Skontaktuj się z nami:


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest "IMPLADENT" Sp.J. D.Niesiobędzki z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
  NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

  Impladent na Żytniej

  ul. Żytnia 16 lok. G (parter)
  01-014 Warszawa
  e-mail: impladent@impladent.pl

   
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: 9:00-13:00/15:00
  niedziela: nieczynne

   

  Impladent na Banderii

  ul. Banderii 4 lok. U3
  wejście od ul. Obozowej (parter)
  01-164 Warszawa
  e-mail: banderii@impladent.pl
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: 9:00-13:00/15:00
  niedziela: nieczynne

   

   Masz Pytania? Napisz do nas!   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
   NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Masz Pytania? Napisz do nas!    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
    NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Internetowy sklep ze sterydami https://sterydysklep.com/ zapewnia wygodną platformę do zakupu leków zwiększających wydajność.

    Ein zuverlässiger Steroid Shop in Deutschland - https://shop-steroide24.com