Stomatolog na medal – jak wybrać dobrego dentystę?

Jak wybrać dobrego dentystę? To nie lada wyzwanie. Dlatego podpowiadamy, co należy wziąć pod uwagę, szukając stomatologa. Przeczytaj 10 wskazówek, które ułatwią Ci podjęcie właściwej decyzji.

10 wskazówek, które pomogą Ci wybrać dobrego stomatologa

dentist-2530990_640

1. Profesjonalizm

Dobry dentysta to lekarz, który nieustannie poszerza swoje kompetencje: bierze udział w sympozjach, kursach, dodatkowych szkoleniach czy studiach podyplomowych. Oprócz wykształcenia istotne jest, aby był na bieżąco z nowościami technologicznymi z zakresu stomatologii.

Dlaczego to takie ważne? Ponieważ medycyna rozwija się w szybkim tempie, a nowe rozwiązania pozwalają na większe bezpieczeństwo i komfort pacjentów oraz skuteczniejsze działanie specjalistów.

2. Pasja

Mówi się, że najlepszy lekarz to ten z powołania. Dobry stomatolog kocha to, co robi. Nasi specjaliści są otwarci na potrzeby pacjentów i wybierają dla nich optymalne sposoby leczenia. Szczerość to podstawa relacji ze stomatologiem, która gwarantuje właściwą komunikację – jest też oznaką profesjonalizmu.

3. Poczucie bezpieczeństwa

Dobry lekarz zawsze tworzy atmosferę zaufania i otwartości. Dba o komfort psychiczny swoich pacjentów. Z doświadczenia wiemy, jak bardzo ta kwestia jest istotna. W naszej klinice zawsze troszczymy się o samopoczucie osób, które leczymy.

4. Konsekwencje zaprzestania leczenia

Ważnym elementem profesjonalizmu dentysty jest podkreślanie skutków niepodjęcia lub przerwania kuracji. Masz prawo do decydowania o sposobie, w jaki będzie podjęte leczenie Twoich zębów. (Oczywiście, jeśli istnieją alternatywy). Pełna świadomość pacjenta jest dla nas równie priorytetowa, jak jego bezpieczeństwo. Dlatego zawsze informujemy o ryzyku związanym z poszczególnymi zabiegami.

5. Rekomendacja

Warto dowiedzieć się, czy Twoja rodzina lub znajomi korzystają już z usług profesjonalnego stomatologa. Ich doświadczenie może okazać się nieocenione przy wyborze dentysty. Dzięki temu minimalizujesz ryzyko nieudanej wizyty.

Możesz też sprawdzić opinie o lekarzach w internecie: zarówno na forach, jak i na stronie internetowej. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie wpisy będą obiektywne, dlatego dobrze jest zachować wobec nich pewną dozę dystansu.

dentist-2530983_640

6. Gabinet

Bardzo istotne są sterylne warunki pracy w gabinecie lekarskim. Dentysta powinien przy Tobie zmienić rękawiczki oraz wymienić końcówki narzędzi stomatologicznych. Instrumenty dentystyczne muszą być wyczyszczone i poddane dezynfekcji. Sposób, w jaki dentysta i higienistka dbają o porządek w gabinecie stomatologicznym, jest podstawą bezpieczeństwa ich pacjentów.

7. Recepcja

Recepcja ma być dla Ciebie przyjaznym miejscem. Wygoda i komfort przed wizytą u dentysty, która dla większości z nas kojarzy się ze stresem, pozwala zminimalizować strach przed leczeniem. Ważna jest również możliwość wyboru odpowiedniego dla Ciebie terminu badania, zabiegu lub konsultacji. W większości klinik stomatologicznych jest to już standard. W nas również możesz wybrać taką datę i godzinę wizyty lekarskiej, która nie będzie kolidowała z Twoimi obowiązkami.

8. Specjalizacje

Wybór dentysty zależy również od specjalizacji, jaką posiada lekarz i od problemu, z którym wybierasz się do stomatologa. Poniżej podajemy podstawowe specjalizacje dentystyczne:

pedodonta – leczy problemy z uzębieniem u dzieci,
endodonta – pomaga z kłopotami z zaawansowaną próchnicą i leczeniem kanałowym,
periodonta – zajmuje się profesjonalną ochroną dziąseł,
ortodonta – wyleczy wadę zgryzu,
protetyk – wykona dla Ciebie protezę.

dentist-428646_640

9. Komunikacja z dziećmi

Co zrobić, żeby dziecko nie bało się dentysty? Wybierz lekarza, który ma doświadczenie w pracy z małymi pacjentami. To bardzo ważne, żeby Twoja pociecha już od początku spotkań ze stomatologiem miała pozytywne doświadczenia. Dzięki temu nie będzie odczuwać strachu przed dentystą w przyszłości. Dobrą praktyką w klinikach jest wprowadzenie tzw. wizyt adaptacyjnych lub kącików dla dzieci. Sprawdź, jak podchodzimy do leczenia dzieci w naszej klinice. KLIKNIJ

10. Koszt leczenia

Porównaj nie tylko ceny wizyt dentystycznych, ale również profesjonalizm usług stomatologa. Cena nie zawsze idzie w parze z jakością zabiegu, ale zazwyczaj właśnie tak jest. Doświadczony i uczciwy dentysta potrafi właściwie wycenić swoją pracę. Tutaj możesz sprawdzić cennik usług w naszej klinice.

Jak wybrać dobrego dentystę – podsumowanie

Profesjonalny stomatolog nie tylko poszerza swoje kompetencje i interesuje się najnowszymi rozwiązaniami w technologii stomatologicznej, ale dba także o poczucie bezpieczeństwa swoich pacjentów. Ma z nimi dobry kontakt oparty na zaufaniu i szczerości. Jeśli chcesz wybrać odpowiedniego dla siebie dentystę, zachęcamy do zapoznania się z profilami naszych lekarzy.

Skontaktuj się z nami:


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest "IMPLADENT" Sp.J. D.Niesiobędzki z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
  NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

  Impladent na Żytniej

  ul. Żytnia 16 lok. G (parter)
  01-014 Warszawa
  e-mail: impladent@impladent.pl

   
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: 9:00-13:00/15:00
  niedziela: nieczynne

   

  Impladent na Banderii

  ul. Banderii 4 lok. U3
  wejście od ul. Obozowej (parter)
  01-164 Warszawa
  e-mail: banderii@impladent.pl
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: 9:00-13:00/15:00
  niedziela: nieczynne

   

   Masz Pytania? Napisz do nas!   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
   NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Masz Pytania? Napisz do nas!    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
    NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Internetowy sklep ze sterydami https://sterydysklep.com/ zapewnia wygodną platformę do zakupu leków zwiększających wydajność.

    Ein zuverlässiger Steroid Shop in Deutschland - https://shop-steroide24.com