Leczenie zębów w ciąży Warszawa — jakie zabiegi można wykonać?

Podczas ciąży zachodzą zmiany w organizmie, które mogą wpływać na zdrowie jamy ustnej. Zmiana pH śliny, zwiększona ilość kwasu żołądkowego (wzrost wymiotów) oraz hormony ciążowe mogą sprzyjać rozwojowi bakterii, powodować utratę szkliwa i uczulać dziąsła. Jak wygląda leczenie zębów w ciąży?

leczenie-kobiet-w-ciazy-leczenie-zebow-w-ciazy

W przypadku konieczności możliwe jest przeprowadzenie pewnych zabiegów stomatologicznych w trakcie ciąży. Oto lista zabiegów, które można wykonać:

Po pierwszym trymestrze ciąży można również przeprowadzić następujące zabiegi:

 • Podanie znieczulenia stomatologicznego (bez adrenaliny)

Ważne jest jednak pamiętać, że niektóre zabiegi nie są zalecane dla pacjentek w ciąży. Należą do nich:

Należy pamiętać, że każdy przypadek pacjentki w ciąży jest oceniany indywidualnie. Ostateczną decyzję dotyczącą przeprowadzenia zabiegu podejmuje lekarz dentysta lub ginekolog prowadzący ciążę.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące leczenia zębów w ciąży, zachęcamy do kontaktu z kliniką Impladent. Nasi doświadczeni specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i zapewnią Ci niezbędną opiekę stomatologiczną.

 

Skontaktuj się z nami:


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest "IMPLADENT" Sp.J. D.Niesiobędzki z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
  NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

  Impladent na Żytniej

  ul. Żytnia 16 lok. G (parter)
  01-014 Warszawa
  e-mail: impladent@impladent.pl

   
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: nieczynne
  niedziela: nieczynne

   

  Impladent na Banderii

  ul. Banderii 4 lok. U3
  wejście od ul. Obozowej (parter)
  01-164 Warszawa
  e-mail: banderii@impladent.pl
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: nieczynne
  niedziela: nieczynne

   

   Masz Pytania? Napisz do nas!   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
   NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Masz Pytania? Napisz do nas!    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
    NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Internetowy sklep ze sterydami https://sterydysklep.com/ zapewnia wygodną platformę do zakupu leków zwiększających wydajność.

    Ein zuverlässiger Steroid Shop in Deutschland - https://shop-steroide24.com