Implanty zębowe: jak wygląda zabieg implantacji?

Chcesz zapewnić sobie piękny uśmiech dzięki leczeniu implantologicznemu? W tym artykule krok po kroku przedstawimy Ci, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębowych (implantacji) — od pierwszej konsultacji z implantologiem do okresu rekonwalescencji.

Pacjenci, którzy zdecydowali się na implanty, cenią sobie ich naturalny wygląd i wysoki komfort użytkowania. Jednak pomimo wielu zalet, część osób borykających się z problemem braków w uzębieniu, ma obawy i zwleka z decyzją o podjęciu leczenia. A jak podkreśla Laura Grzegrzółkowska z kliniki stomatologicznej Impladent: pozytywne nastawienie jest kluczem do sukcesu leczenia implantologicznego. O takie podejście naprawdę nie jest trudno, jeśli się wie, że konsultacja implantologiczna i całe leczenie implantologiczne nie jest bardzo skomplikowaną procedurą – dodaje.

Jak wygląda wszczepienie implantu zęba?

Etap I: konsultacja implantologiczna

Pierwszym krokiem w leczeniu implantologicznym jest konsultacja ze specjalistą, która pozwala m.in. zweryfikować, czy występują jakiekolwiek przeciwwskazania do podjęcia leczenia. Dlatego bardzo ważne jest, aby w trakcie rozmowy przekazać lekarzowi jak najwięcej informacji na temat swojego stanu zdrowia czy nawyków żywieniowych, ponieważ są to czynniki mogące zaważyć na powodzeniu zabiegu.

Podczas wizyty uzyskasz także wszelkie niezbędne informacje na temat przebiegu procesu wszczepienia implantów. Kwestii związanych z przygotowaniem do leczenia, jak i zaleceń w przypadku rekonwalescencji. Natomiast lekarz będzie mieć możliwość, aby poznać Twoje oczekiwania względem efektów protetycznych i estetycznych zabiegu.

Jak taka konsultacja wygląda w praktyce? Na początku implantolog przeprowadzi z Tobą wywiad i poinformuje o alternatywnych metodach leczenia. Następnie wykona diagnostykę obrazową i ustali, jakie inne badania należałoby ewentualnie zrobić. Po przeanalizowaniu i omówieniu wyników przedstawi Ci plan oraz koszty leczenia implantologicznego. Jeśli zdecydujesz się na nie, to kolejnym krokiem będzie zabieg implantacji.

Zobacz film: jak wygląda konsultacja implantologiczna?

Implanty zębowe: jak wygląda zabieg

Etap II: wszczepienie implantu zęba

I zanim przejdziemy do omówienia szczegółów, chcielibyśmy poruszyć dość istotną kwestię związaną z obawami pacjentów. Wiele osób zastanawia się, czy zabieg wszczepienia implantu boli. Nie, ponieważ implantacja odbywa się w znieczuleniu miejscowym, a jego dawka jest dostosowywana indywidualnie do potrzeb danego pacjenta. Dzięki czemu w trakcie zabiegu nie czuje się dyskomfortu i bólu.

Po wykonaniu znieczulenia chirurg nacina dziąsło, delikatnie je rozsuwa i nawierca otwór, do którego zostanie wprowadzony implant, a następnie zakłada szwy. Zabieg jest przeprowadzany z użyciem specjalnego mikroskopu. Lekarz może w bardzo precyzyjny i szybki sposób wykonać wszczep — cały proces trwa około 30 minut.

Sprawdź: czym są implanty zębowe i poznaj ich zalety

Etap III: rekonwalescencja po wszczepieniu implantów zębowych

Pierwsze dwa tygodnie po wszczepieniu implantu są bardzo istotne, ponieważ jest to czas, kiedy tkanki się goją. Dlatego to ważne, aby po zabiegu postępować zgodnie z zaleceniami lekarza, np.:

 • przez około dwa tygodnie jedz rozdrobniony pokarm, najlepiej płynny,
 • po każdym posiłku przepłukuj jamę ustną letnią wodą lub solą fizjologiczną,
 • podczas mycia zębów omijaj okolicę, gdzie został wszczepiony implant, aby nie podrażnić tkanek,
 • pod żadnym pozorem nie pal papierosów,
 • przyjmuj zalecone leki (o ile oczywiście specjalista je przepisał).

Po 14 dniach od zabiegu należy udać się do chirurga stomatologicznego, aby usunąć szwy. Następnie, po okresie od 2 do 4 miesięcy (w zależności od zaleceń implantologa) trzeba przyjść na wizytę kontrolną, aby zaplanować dalsze leczenie, którego celem będzie realizacja koron zębowych.

Umów się na konsultację implantologiczną z polecanym specjalistą

Kolejnym elementem wpływającym na powodzenie leczenia implantologicznego jest wybór odpowiedniego lekarza, a więc implantologa posiadającego doświadczenie i wiedzę w zakresie nowoczesnych rozwiązań implantologicznych. Dlatego już dziś umów się na konsultację w klinice Impladent, gdzie nad przebiegiem Twojego leczenia będą czuwać jedni z najlepszych implantologów w Polsce. Zabieg implantacji w naszej klinice to nie tylko piękny uśmiech, ale też najwyższa jakość i bezpieczeństwo. Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem.

Skontaktuj się z nami:


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest "IMPLADENT" Sp.J. D.Niesiobędzki z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
  NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

  Impladent na Żytniej

  ul. Żytnia 16 lok. G (parter)
  01-014 Warszawa
  e-mail: impladent@impladent.pl

   
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: 9:00-13:00/15:00
  niedziela: nieczynne

   

  Impladent na Banderii

  ul. Banderii 4 lok. U3
  wejście od ul. Obozowej (parter)
  01-164 Warszawa
  e-mail: banderii@impladent.pl
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: 9:00-13:00/15:00
  niedziela: nieczynne

   

   Masz Pytania? Napisz do nas!   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
   NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Masz Pytania? Napisz do nas!    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
    NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Internetowy sklep ze sterydami https://sterydysklep.com/ zapewnia wygodną platformę do zakupu leków zwiększających wydajność.

    Ein zuverlässiger Steroid Shop in Deutschland - https://shop-steroide24.com