Pierwsza wizyta u ortodonty: jak wygląda i jak się do niej przygotować?

Perfekcyjny uśmiech i idealnie równe zęby to marzenie wielu osób. W jego spełnieniu pomoże Ci leczenie ortodontyczne. Jak wygląda pierwsza wizyta u ortodonty? Co warto o niej wiedzieć i jak się do niej przygotować?

 

Dla niektórych pacjentów decyzja o podjęciu leczenia wiąże się z koniecznością przełamania lęku, a co za tym idzie – wielu z nich zwleka z wizytą w gabinecie (jak się zaraz przekonasz – zupełnie niesłusznie!).

 

Przyczyną takiego stanu rzeczy jest m.in. powielanie błędnych stereotypów oraz brak wiedzy na temat przebiegu leczenia ortodontycznego. Dlatego na wstępie chcielibyśmy podkreślić, że pierwszej wizyty u ortodonty nie trzeba się bać, a im wcześniej się zdecydujesz na leczenie, tym lepiej, ponieważ proste zęby są nie tylko ładne, lecz także zdrowe.

 

Dlaczego należy leczyć wady zgryzu?

Warto mieć świadomość, że krzywe zęby mogą przyczynić się do osadzania kamienia nazębnego, ścierania zębów, powstawania próchnicy i innych chorób. Ich nieprawidłowy rozstaw może również zniekształcać rysy twarzy, uniemożliwiać właściwe żucie, utrudniać oddychanie oraz powodować wady wymowy. Ma to negatywny wpływ na zdrowie i komfort psychiczny pacjentów, a w konsekwencji obniża jakość ich życia.

 

Kiedy warto umówić się na konsultacje z ortodontą?

Jeśli myślisz o tym, żeby umówić się na wizytę u ortodonty, to pewnie masz ku temu swoje powody. To istotne, aby przed pierwszym spotkaniem ze specjalistą zastanowić się nad tym, jaka jest przyczyna i cel Twojej wizyty. Dzięki temu lekarz pozna Twoje oczekiwania względem leczenia i zaproponuje właściwe rozwiązanie problemu.

 

Dorośli przychodzą do naszej kliniki z różnych przyczyn. Najczęściej chodzi po prostu o kwestie estetyczne – chcą mieć piękny uśmiech i proste zęby. Jednak w niektórych przypadkach wada zgryzu rzutuje także na stan zdrowia pacjentów i wywołuje u nich dyskomfort. Wówczas leczenie ortodontyczne jest wskazane ze względów medycznych.

 

Główne wskazania do leczenia ortodontycznego u dorosłych

 • krzywy zgryz,
 • nieprawidłowe ustawienie uzębienia (rozsuwanie lub stłoczenie zębów),
 • zgrzytanie zębami,
 • wada wymowy,
 • planowane leczenie protetyczne,
 • skierowanie od stomatologa lub innego lekarza.

 

Jak wygląda pierwsza wizyta u ortodonty w naszej klinice?

Pierwsza wizyta w gabinecie ma charakter informacyjny, a jej celem jest właściwa ocena wady zgryzu. Wszelkie badania wykonywane w trakcie konsultacji są nieinwazyjne i bezbolesne, a sama wizyta trwa około 30 minut.

 

Podczas spotkania nasz specjalista przeprowadzi z Tobą rozmowę, aby poznać Twój problem i oczekiwania względem leczenia. W trakcie wywiadu zapyta Cię między innymi o to, co skłoniło Cię do wizyty w gabinecie i czy byłeś kiedykolwiek leczony ortodontycznie.

 

pierwsza wizyta u ortodonty ortodonta warszawa klinika impladent Pierwsza wizyta u ortodonty ma charakter informacyjny, a jej celem jest właściwa ocena wady zgryzu

 

Następnie ortodonta wykona standardowe badania – oceni symetrię twarzy, pracę stawów żuchwowych, szerokość szczęk i ich wzajemne relacje, a także sprawdzi stan uzębienia, pracę języka oraz sposób, w jaki przełykasz i oddychasz.

 

Kolejnym krokiem jest diagnostyka, która pozwoli rozpoznać nieprawidłowości. Polega ona na wykonaniu gipsowego modelu zgryzu oraz zdjęć rentgenowskich, które posłużą do wykonania pomiarów.

 

Uzyskane w ten sposób dane są dokumentowane w karcie pacjenta. Na ich podstawie lekarz ustali indywidualny plan leczenia. Ich analiza może potrwać kilka dni, stąd szczegółowe informacje na temat pełnego rozpoznania ortodontycznego, proponowanych metod leczenia oraz kosztorysu uzyskasz podczas kolejnej konsultacji.

 

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u ortodonty?

 • zastanów się, jaki jest powód Twojej wizyty i określ, co chcesz osiągnąć dzięki leczeniu ortodontycznemu,
 • jeśli masz wyniki badań z dotychczasowego leczenia (np. zdjęcia rentgenowskie jamy ustnej, pantomogram, tomografia 3D), zabierz je ze sobą,
 • zadbaj o higienę jamy ustnej bezpośrednio przed wizytą u ortodonty.

 

Nie zastanawiaj się! Umów się na konsultację

Wiesz już, jak wygląda pierwsza wizyta u ortodonty. Nadszedł więc czas, aby zrobić pierwszy krok ku pięknemu uśmiechowi, zdrowym zębom oraz lepszemu samopoczuciu. Nasi lekarze Ci w tym pomogą. Dlatego nie zwlekaj i umów się na konsultację ortodontyczną już dziś.

Skontaktuj się z nami:


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest "IMPLADENT" Sp.J. D.Niesiobędzki z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
  NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

  Impladent na Żytniej

  ul. Żytnia 16 lok. G (parter)
  01-014 Warszawa
  e-mail: impladent@impladent.pl

   
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: nieczynne
  niedziela: nieczynne

   

  Impladent na Banderii

  ul. Banderii 4 lok. U3
  wejście od ul. Obozowej (parter)
  01-164 Warszawa
  e-mail: banderii@impladent.pl
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: nieczynne
  niedziela: nieczynne

   

   Masz Pytania? Napisz do nas!   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
   NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Masz Pytania? Napisz do nas!    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
    NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Internetowy sklep ze sterydami https://sterydysklep.com/ zapewnia wygodną platformę do zakupu leków zwiększających wydajność.

    Ein zuverlässiger Steroid Shop in Deutschland - https://shop-steroide24.com