Na czym polega leczenie protetyczne i dlaczego warto uzupełniać braki w uzębieniu?

Jeśli martwią Cię problemy związane z brakiem w uzębieniu i zastanawiasz się, czy warto wybrać się wizytę u protetyka, odpowiadamy: zdecydowanie TAK! Na czym polega leczenie protetyczne i dlaczego jest ono tak ważne?

 

Do protetyka powinny wybrać się nie tylko osoby starsze, u których braki w uzębieniu są naturalną koleją rzeczy, ale także osoby młode, które z różnych przyczyn straciły swoje zęby, np. w wyniku wypadku, ponieważ utrata nawet jednego zęba może mieć negatywny wpływ na stan naszego zdrowia. Dlatego nie należy bagatelizować problemu. Dowiedz się więcej na temat tej specjalistycznej gałęzi stomatologii jakim jest protetyka i poznaj powody, dla których warto podjąć leczenie.

 

Kim jest protetyk stomatologiczny?

Protetyk to stomatolog, którego specjalizacją jest diagnostyka i leczenie chorób narządu żucia, wad zgryzu (wrodzonych i nabytych) oraz bezzębia. Zajmuje się uzupełnianiem brakujących zębów oraz odbudową straconych tkanek uzębienia. Posiada również szeroką wiedzę w zakresie chirurgii szczękowej, onkologii, radiologii, laryngologii, a nawet dermatologii.

 

Czym zajmuje się protetyka?

Protetyka jest częścią stomatologii, która nie zajmuje się profilaktyką i leczeniem zębów, ale wkracza tam, gdzie na zwykłą pomoc dentystyczną jest już za późno. Głównym zadaniem tej gałęzi medycyny jest nie tylko poprawa wyglądu uzębienia, ale przede wszystkim polepszenie naszego stanu zdrowia i zapobieganie zmianom w jamie ustnej, które są powodowane przez braki w uzębieniu.

 

protetyk-stomatologiczny-warszawa-braki-w-uzebieniu-konsekwencje

 

Braki w uzębieniu – jakie są konsekwencje?

Częściowa utrata uzębienia nie wiąże się jedynie z kwestią nieestetycznego wyglądu naszego uśmiechu, ale przede wszystkim uniemożliwia właściwe przeżuwanie. Natomiast problemy z prawidłowym rozdrabnianiem pokarmu znacznie utrudniają trawienie.

 

Co więcej, już pojedyncze braki w uzębieniu powodują zmiany w jamie ustnej i mogą się przyczynić do wysunięcia zębów przeciwstawnych oraz przesunięcia i pochylania zębów sąsiednich, a nawet zaniku kości. To z kolei wiąże się z problemami ze stawami skroniowo-żuchwowymi i może prowadzić do powstania kolejnych ubytków.

 

Po co mi proteza?

Założenie odpowiedniej protezy stomatologicznej zdecydowanie poprawi komfort Twojego życia i wygląd zębów. Proteza zwiększy jakość przeżuwania pokarmów, przywróci naturalne rysy twarzy, a uzupełnienie braków zapobiegnie zmianom w łuku zębowym.

 

Rodzaje uzupełnień stomatologicznych:

Uzupełnienie RuchomeStałe
Korony
Mosty
Protezy
Protezy na implantach

 

Kiedy pierwsza wizyta po założeniu protezy?

Jeśli Twój protetyk nie zdecyduje inaczej, pierwsza wizyta kontrolna powinna odbyć się po dwóch tygodniach. Natomiast jeśli proteza Cię boli, uwiera lub jest niewygodna, zgłoś się do stomatologa jak najszybciej. Ważne jest to, aby nawet niedopasowaną protezę ubrać przynajmniej na kilka godzin przed wizytą. Po obejrzeniu podrażnień na dziąsłach lekarz będzie w stanie łatwiej ocenić sytuację i odpowiednio zmodyfikować kształt protezy.

 

Jak często odwiedzać gabinet protetyka?

Jeśli już nosisz protezę, pamiętaj o regularnych wizytach kontrolnych w gabinecie protetycznym. I to nawet wtedy, kiedy z Twoją protezą jest wszystko w porządku. Możesz nie zauważyć zmian, które specjalista wychwyci od razu. Zaplanuj kontrolę raz na pół roku – to wystarczy, aby zachować piękny uśmiech!

 

Nie naprawiaj protezy sam!

Uszkodzenie protezy należy za każdy razem zgłaszać swojemu protetykowi. Nawet jeśli wydaje Ci się, że wiesz, jak ją zreperować, nie rób tego. W przeciwnym wypadku możesz narazić się na dodatkowe koszty związane z profesjonalną naprawą lub koniecznością wykonania całkiem nowej protezy.

 

Umów się na wizytę w gabinecie protetycznym

Zapewnij sobie piękny i zdrowy uśmiech. Umów się na wizytę z protetykiem stomatologicznym w naszej klinice. Zadzwoń do nas: +48 22 632 20 20 lub +48 22 632 32 30

Skontaktuj się z nami:


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest "IMPLADENT" Sp.J. D.Niesiobędzki z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
  NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

  Impladent na Żytniej

  ul. Żytnia 16 lok. G (parter)
  01-014 Warszawa
  e-mail: impladent@impladent.pl

   
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: 9:00-13:00/15:00
  niedziela: nieczynne

   

  Impladent na Banderii

  ul. Banderii 4 lok. U3
  wejście od ul. Obozowej (parter)
  01-164 Warszawa
  e-mail: banderii@impladent.pl
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: 9:00-13:00/15:00
  niedziela: nieczynne

   

   Masz Pytania? Napisz do nas!   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
   NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Masz Pytania? Napisz do nas!    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
    NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Internetowy sklep ze sterydami https://sterydysklep.com/ zapewnia wygodną platformę do zakupu leków zwiększających wydajność.

    Ein zuverlässiger Steroid Shop in Deutschland - https://shop-steroide24.com