Konsultacja implantologiczna: jak wygląda wizyta w naszej klinice?

● Zastanawiasz się nad możliwością uzupełnienia ubytków zębowych za pomocą implantów stomatologicznych?
● Szukasz informacji o tym czym jest, na czym polega oraz jakie są zalety leczenia implantologicznego?
● Chcesz sprawdzić, czy implanty zębowe to rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie?
Odpowiedzi na te i inne ważne pytania uzyskasz podczas wizyty w Klinice Stomatologicznej Impladent. Zobacz, jak wygląda konsultacja implantologiczna i omów się na wizytę z naszym specjalistą.

Czym są implanty stomatologiczne?

Zacznijmy jednak od odpowiedzi na podstawowe pytanie: czym jest implant? Otóż jest to mała śruba, którą wszczepia się w szczękę lub żuchwę pacjenta. W ten sposób już po około 3-6 miesiącach powstaje mocny fundament, gotowy do osadzenia korony lub protezy.
Implanty wykonane są z czystego tytanu, charakteryzującego się dużą wytrzymałością oraz biozgodnością, a więc są one dobrze tolerowane przez nasz organizm. Dzięki temu implanty tworzą trwałe połączenie z kością i doskonale zastępują naturalne korzenie zębów.
Wszczepienie implantów obecnie najbezpieczniejszy i najlepszy sposób, aby uzupełnić braki w uzębieniu. Badania wykazują, że w 98% przypadkach zabieg kończy się sukcesem. Jest to możliwe m.in. dzięki dokładnej diagnostyce oraz prawidłowemu leczeniu. Warto jednak zaznaczyć, że powodzenie leczenia implantologicznego w dużej mierze zależy też od pozytywnego nastawienia pacjenta oraz jego współpracy z lekarzem. Dlatego bardzo ważne jest, abyś już w trakcie swojej pierwszej wizyty przedstawił/-ła dentyście swoje oczekiwania względem spodziewanych efektów leczenia.

matthew-poetker-660084-unsplash

Jak wygląda pierwsza konsultacja implantologiczna?

Podczas pierwszej konsultacji implantologicznej udzielimy Ci wszelkich niezbędnych informacji na temat zabiegu i wykonamy diagnostykę obrazową, która pozwoli ocenić możliwości przeprowadzenia leczenia oraz wykluczy ewentualne przeciwwskazania do wszczepienia implantu.

Po badaniu nasz specjalista omówi z Tobą szczegóły dotyczące zabiegu, w tym przebieg, czas oraz przewidywany koszt. Dzięki konsultacji poznasz także alternatywne możliwości leczenia i dowiesz się, która z nich będzie najkorzystniejsza dla Ciebie.

Kiedy warto umówić się na konsultację implantologiczną?

– Gdy masz ubytki w uzębieniu – zarówno pojedyncze, jak i mnogie (w tym całkowite bezzębie łuków), nawet jeśli powstały one wiele lat temu.
– Gdy chcesz wymienić uzupełnienia protetyczne, ponieważ odczuwasz dyskomfort, np. podczas posiłków klej nie zapewnia właściwego utrzymania protezy i dostają się pod nią resztki jedzenia.

daniel-frank-201417-unsplash

Jakie są korzyści leczenia implantologicznego?

1) Implanty stomatologiczne są o wiele trwalsze niż alternatywne metody uzupełnień ubytków zębowych. Przy zachowaniu właściwej higieny jamy ustnej w wielu przypadkach jest to rozwiązanie na całe życie.
2) W przeciwieństwie do innych metod protetycznych, implanty nie wymagają szlifowania sąsiadujących zębów.
3) Wszczepienie implantów zapobiega zmianom w jamie ustnej (np. pochylaniu się
zębów), poprzez zminimalizowanie zaniku tkanki kostnej spowodowanego ubytkami zębowymi.
4) Zabieg przywraca rysy twarzy, zachowując anatomiczny kształt szczęki lub żuchwy, co przekłada się na estetyczny i naturalny uśmiech.
5) Implanty nie osłabiają uzębienia – w przeciwieństwie np. do mostu podtrzymywanego przez zęby (jest to dla nich dodatkowe obciążenie i może zwiększać ryzyko pojawienia się próchnicy).
6) Implanty są solidną podstawą dla koron i protez. Prace protetyczne na implantach są bardziej stabilne niż w przypadku np. mostów.
7) Implanty przywracają prawidłową funkcję żucia i zapewniają swobodę mówienia.
8) Leczenie implantologiczne podnosi komfort życia naszych pacjentów, poprawia ich samopoczucie i zwiększa pewność siebie.

Umów się na konsultację implantologiczną

Oczywiście żaden poradnik ani artykuł nie zastąpi wizyty u specjalisty. Dlatego jeśli marzysz o poprawieniu komfortu swojego życia i chcesz dowiedzieć się, czy leczenie implantologiczne jest odpowiednie dla Ciebie – umów się na konsultację implantologiczną w Klinice Stomatologicznej Impladent.

Skontaktuj się z nami:


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest "IMPLADENT" Sp.J. D.Niesiobędzki z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
  NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

  Impladent na Żytniej

  ul. Żytnia 16 lok. G (parter)
  01-014 Warszawa
  e-mail: impladent@impladent.pl

   
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: nieczynne
  niedziela: nieczynne

   

  Impladent na Banderii

  ul. Banderii 4 lok. U3
  wejście od ul. Obozowej (parter)
  01-164 Warszawa
  e-mail: banderii@impladent.pl
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: nieczynne
  niedziela: nieczynne

   

   Masz Pytania? Napisz do nas!   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
   NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Masz Pytania? Napisz do nas!    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
    NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Internetowy sklep ze sterydami https://sterydysklep.com/ zapewnia wygodną platformę do zakupu leków zwiększających wydajność.

    Ein zuverlässiger Steroid Shop in Deutschland - https://shop-steroide24.com