Skuteczne leczenie chorób przyzębia: kiretaż otwarty i zamknięty

Cierpisz na choroby przyzębia, a usuwanie kamienia nazębnego za pomocą skalingu okazało się niedostatecznym rozwiązaniem? Potrzebujesz efektywnego leczenia, które uwolni Cię od przykrych dolegliwości: tkliwych, krwawiących dziąseł, dyskomfortu przy spożywaniu posiłków, niesmaku w ustach? Taki rezultat może przynieść kiretaż.

Jest to zabieg, podczas którego stomatolog eliminuje ziarninę zapalną i skupiska bakterii z kieszonki dziąsłowej oraz oczyszcza korzeń zęba z kamienia, oraz płytki nazębnej. Do kiretażu stomatolog używa specjalnego narzędzia, czyli kiretu. Celem leczenia jest spłycenie kieszonki zębowej oraz wyeliminowanie czynników, które powodują stan zapalny przyzębia: kamienia nazębnego i zmienionych chorobowo tkanek. Wskazaniem do zrobienia kiretażu są zaawansowane zapalenia dziąseł oraz choroby przyzębia, w tym paradontoza. W przypadku tego schorzenia zabieg ten przeciwdziała jego najpoważniejszym konsekwencjom — utracie zębów.

kiretaz-warszawa-ile-kosztuje-kiretaz-otwarty-zamkniety-laserowy

Rodzaje kiretażu

W zależności od tego, jak głębokie są kieszonki dziąsłowe, stomatolog stosuje jeden z dwóch rodzajów kiretażu: zamknięty lub otwarty. Możliwe jest także przeprowadzenie zabiegu za pomocą lasera.

Kiretaż zamknięty. Wykonuje się go wtedy, gdy rozmiar kieszonek przyzębnych nie jest większy niż 5 mm. W takim przypadku dentysta nie musi rozcinać dziąsła, aby dostać się do korzenia i kieszonki. Po oczyszczeniu zmienionych chorobowo miejsc stomatolog płucze je, aby zabezpieczyć przed zakażeniami. Wizyta kontrolna, podczas której lekarz sprawdza efekty leczenia, odbywa się najczęściej około 7 dni po zabiegu.

Kiretaż otwarty. Przy głębokich kieszonkach dziąsłowych, przekraczających 5 mm, dentysta stosuje kiretaż otwarty. Ten typ zabiegu wymaga przecięcia dziąsła. Za pomocą kiretu lekarz usuwa kamień nazębny i tkankę zapalną. Następnie dezynfekuje ranę, a rozcięte dziąsło zszywa nićmi chirurgicznymi. Mniej więcej tydzień po zabiegu stomatolog ściąga szwy i bada, czy dziąsło goi się prawidłowo.

Kiretaż laserowy. To nowoczesna technika, w której do leczenia chorób przyzębia wykorzystuje się laser. Stosuje się ją niezależnie albo w celu dopełnienia tradycyjnych metod ręcznych (kiretażu zamkniętego i otwartego). Użycie lasera zmniejsza krwawienie oraz przyspiesza proces gojenia się rany pozabiegowej.

Ważne! Jeśli obawiasz się, że kiretaż może boleć, to chcemy Cię uspokoić. Każdy typ — zamknięty, otwarty i laserowy przeprowadzany jest pod znieczuleniem miejscowym.

kiretaż otwarty zamknięty warszawa kiretaż koszt

Kiretaż to zabieg, który jest często wykonywany w przypadku występowania chorób przyzębia.

Kiretaż — zalecenia po zabiegu

Po kiretażu otwartym mogą pojawić się nieprzyjemne dolegliwości, będące skutkiem rozcięcia dziąsła. Należą do nich:

 • nadwrażliwość na gorące i zimne potrawy,
 • zasinienie policzka lub wargi,
 • wrażenie ruchomości zębów,
 • małe krwawienia z miejsca nacięcia,
 • czasowa utrata czucia w części dziąsła (tam, gdzie wykonywany był zabieg),
 • obrzęk.

Takie symptomy to naturalna reakcja organizmu. W miarę postępowania procesu gojenia dziąsła powinny one się zmniejszać i w końcu całkowicie ustąpić. Gdyby pojawiły się u Ciebie, to nie martw się, ponieważ są czymś normalnym.

Możesz jednak przyczynić się do szybszej i skuteczniejszej regeneracji dziąsła. Jak to zrobić? Wystarczy zastosować się do tych wskazówek:

 • nie szczotkuj zębów przez 12 godzin po zabiegu, po upływie tego czasu delikatnie myj je miękką szczotką (dedykowaną osobom po zabiegach chirurgicznych — możesz ją kupić w aptece),
 • nie stosuj nici dentystycznych w okresie pozabiegowym,
 • w razie konieczności zastosuj tabletkę przeciwbólową, pamiętaj jednak aby nie używać aspiryny, to bardzo ważne — jest ona lekiem absolutnie zabronionym po kiretażu,
 • aby zapobiec dłuższym krwawieniom, przez minimum 24 godziny nie pij gorących napojów, alkoholu, nie pal papierosów,
 • przez tydzień po zabiegu wskazana jest dieta półpłynna, nie jedz twardych pokarmów, unikaj intensywnego żucia.

Pamiętaj, żeby zawsze słuchać zaleceń stomatologa i postępować zgodnie z tym, co mówi. Dzięki temu łagodniej przejdziesz okres rekonwalescencji po zabiegu.

kiretaż-warszawa-co-to-jest-jak-dziala

Ile kosztuje kiretaż i jakie są jego efekty?

Cena kiretażu uzależniona jest od rozległości stanu zapalnego przyzębia, od jaki tego rodzaj trzeba będzie zastosować. W przypadku kiretażu otwartego będzie to 200-250 zł za ząb, zamkniętego 250 – 350 zł za ¼ łuku zębowego.

Ten zabieg to bardzo dobra inwestycja w zdrowie. Kiretaż skutecznie likwiduje stan zapalny dziąseł, poprawia stabilność zębów, a nawet ratuje je przed wypadnięciem w przypadku paradontozy. Dzięki niemu zapomnisz o nadmiernym krwawieniu z dziąseł. Jedzenie będzie wiązało się z przyjemnością, a nie z bólem. Pozbędziesz się brzydkiego zapachu z ust oraz nieprzyjemnego posmaku w buzi. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na jego temat, skonsultować się ze świetnymi specjalistami, zapraszamy do naszej warszawskiej kliniki stomatologicznej.

Skontaktuj się z nami:


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest "IMPLADENT" Sp.J. D.Niesiobędzki z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
  NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

  Impladent na Żytniej

  ul. Żytnia 16 lok. G (parter)
  01-014 Warszawa
  e-mail: impladent@impladent.pl

   
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: nieczynne
  niedziela: nieczynne

   

  Impladent na Banderii

  ul. Banderii 4 lok. U3
  wejście od ul. Obozowej (parter)
  01-164 Warszawa
  e-mail: banderii@impladent.pl
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: nieczynne
  niedziela: nieczynne

   

   Masz Pytania? Napisz do nas!   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
   NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Masz Pytania? Napisz do nas!    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
    NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Internetowy sklep ze sterydami https://sterydysklep.com/ zapewnia wygodną platformę do zakupu leków zwiększających wydajność.

    Ein zuverlässiger Steroid Shop in Deutschland - https://shop-steroide24.com