Co powoduje próchnicę zębów?

Próchnica zębów jest wynikiem procesu demineralizacji szkliwa, a na jej rozwój wpływają przede wszystkim dieta i nawyki higieniczne.

Jak powstaje próchnica?

Próchnicę zębów wywołują bakterie gromadzące się w płytce nazębnej. Brak odpowiedniej higieny jamy ustnej prowadzi do odkładania się kamienia nazębnego, który z kolei przyczynia się do powstawania ubytków próchnicowych.

Na rozwój próchnicy istotny wpływ mają cukry, jednak warto pamiętać, że nie tylko ilość spożywanych cukrów, ale również czas, przez jaki są one obecne w jamie ustnej, ma znaczenie.

Aby zapobiec rozwojowi próchnicy, ważne jest regularne uczęszczanie na wizyty kontrolne do stomatologa. Zalecane jest również wykonywanie zabiegów higienizacyjnych co pół roku, które pomagają usunąć kamień nazębny.

prochnica-zebow

Jak dbać o zęby, aby ograniczyć rozwój próchnicy?

Zęby powinno się szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie, używając pasty z fluorem. Ważne jest również nitkowanie przestrzeni międzyzębowych przed szczotkowaniem, aby umożliwić fluorowi z pasty dostęp do trudno dostępnych miejsc. Należy również pamiętać o czyszczeniu powierzchni języka, ponieważ na nim również mogą znajdować się bakterie, które sprzyjają rozwojowi próchnicy.

Skontaktuj się z nami:


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest "IMPLADENT" Sp.J. D.Niesiobędzki z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
  NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

  Impladent na Żytniej

  ul. Żytnia 16 lok. G (parter)
  01-014 Warszawa
  e-mail: impladent@impladent.pl

   
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: 9:00-13:00/15:00
  niedziela: nieczynne

   

  Impladent na Banderii

  ul. Banderii 4 lok. U3
  wejście od ul. Obozowej (parter)
  01-164 Warszawa
  e-mail: banderii@impladent.pl
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: 9:00-13:00/15:00
  niedziela: nieczynne

   

   Masz Pytania? Napisz do nas!   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
   NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Masz Pytania? Napisz do nas!    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
    NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Internetowy sklep ze sterydami https://sterydysklep.com/ zapewnia wygodną platformę do zakupu leków zwiększających wydajność.

    Ein zuverlässiger Steroid Shop in Deutschland - https://shop-steroide24.com