Nobel Guide

Nobel Guide — nawigacja komputerowa w implantologii.

Nawigacja komputerowa w implantologii jest nowoczesną generacją zabiegów implantologicznych, która niesie ze sobą ogromne korzyści dla pacjentów i lekarzy.

Najnowsze technologie w stomatologii pozwalają na to, aby Pacjent wyszedł z gabinetu stomatologicznego z nowymi zębami zainstalowanymi na implantach umieszczonych w kości, po zabiegu który wykonywany jest bez użyciu skalpela, trwa około godziny i jest całkowicie bezbolesny.

 

Nobel Guide to jedna z najnowszych koncepcji implantologiczno-informatycznych, wykorzystujących techniki komputerowej obróbki szablonów, służących jako matryce do precyzyjnego osadzenia implantów w wyrostku zębodołowym. Innowacyjność zabiegów przy użyciu Nobel Guide, polega na zaawansowanej diagnostyce bazującej na tomografii komputerowej. Na wirtualnym, trójwymiarowym obrazie żuchwy lub szczęki, wykonywany jest wirtualny zabieg implantacji. Diagnostyka Nobel Guide umożliwia lekarzowi „penetrację” kości na ekranie komputera. Daje możliwość podglądu wszystkich struktur anatomicznych i obejrzenia modelu kości z każdej strony. Z ogromną precyzją można zaprojektować zabieg założenia implantów z optymalnym wykorzystaniem każdego nie zanikłego jeszcze fragmentu kości, z bezpiecznym ominięciem nerwów i zatok szczękowych. Po komputerowej, na razie tylko wirtualnej implantacji, projektowany jest szablon chirurgiczny, który pozwoli bardzo precyzyjnie przenieść do jamy ustnej Pacjenta pozycję implantów. Cyfrowy projekt szablonu Nobel Guide przesyłany jest następnie za pomocą internetu do firmy Nobel Biocare, gdzie jest produkowany. Na podstawie szablonu chirurgicznego powstaje uzupełnienie protetyczne, po czym wykorzystywany jest on jako prowadnica do wszczepiania implantów. Do zainstalowanych za pomocą Nobel Guide implantów, na tej samej wizycie montowane jest uzupełnienie protetyczne. Dzięki tej metodzie, nareszcie można usatysfakcjonować pacjentów, dając im możliwość odzyskania zębów i uśmiechu w bardzo krótkim czasie.

Nobel Guide krok po kroku

 • Pacjent otrzymuje skierowanie na tomografię komputerową szczęk. Na wizycie, po wykonaniu tomografii komputerowej lekarz zapoznaje się z wynikami badania.
 • Następnie wprowadza dane do komputera i przy pomocy specjalnego oprogramowania Nobel Guide firmy Nobel Biocare uzyskuje trójwymiarowy model szczęk, dzięki któremu możliwe jest wirtualne.
 • Umieszczenie implantów w optymalnych pozycjach.
 • Opracowany plik wysyłany jest internetem do firmy Nobel Biocare.
 • Po tygodniu zostaje wykonany szablon.
 • Kilka dni później laboratorium protetyczne wykonuje zęby.
 • Kolejnym krokiem leczenia jest zabieg implantologiczny z udziałem Pacjenta. Polega on na znieczuleniu miejscowym, zamocowaniu szablonu w ustach pacjenta, zainstalowaniu implantów, a następnie zamocowaniu do nich przygotowanych wcześniej zębów. Zabieg trwa około 60 minut.

Przy tak przygotowanym i zaplanowanym zabiegu całkowite bezzębie w żuchwie można zrekonstruować od momentu wkręcenia implantu do oddania pracy protetycznej w bardzo krótkim czasie.

Zastosowanie

 • System Nobel Guide można wykorzystać do odbudowy całkowitego bezzębia, jak również do wszczepienia implantu i natychmiastowe odbudowanie korony w sytuacji utraty pojedynczego zęba.
 • Wykorzystując technikę Nobel Guide jesteśmy w stanie zminimalizować możliwość popełnienia błędu, i wyeliminować go na poziomie projektowania na ekranie komputera.

Skontaktuj się z nami:


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest "IMPLADENT" Sp.J. D.Niesiobędzki z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
  NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

  Impladent na Żytniej

  ul. Żytnia 16 lok. G (parter)
  01-014 Warszawa
  e-mail: impladent@impladent.pl

   
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: nieczynne
  niedziela: nieczynne

   

  Impladent na Banderii

  ul. Banderii 4 lok. U3
  wejście od ul. Obozowej (parter)
  01-164 Warszawa
  e-mail: banderii@impladent.pl
   

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek: 8:00-21:00
  sobota: nieczynne
  niedziela: nieczynne

   

   Masz Pytania? Napisz do nas!   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
   NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Masz Pytania? Napisz do nas!    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest IMPLADENT D.NIESIOBĘDZKI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Żytniej 1G
    NIP: 527-23-86--789, REGON:015251041.

    Internetowy sklep ze sterydami https://sterydysklep.com/ zapewnia wygodną platformę do zakupu leków zwiększających wydajność.

    Ein zuverlässiger Steroid Shop in Deutschland - https://shop-steroide24.com